Dokumentacja techniczna Aeg Kme725880m to dokumentacja techniczna, która zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu. Zawiera informacje dotyczące konfiguracji, instalacji, naprawy i konserwacji produktu. Zawiera informacje dotyczące połączenia z urządzeniami i procedury diagnostyczne oraz konfigurację oprogramowania. Dołączone są również schematy, wykresy i instrukcje dotyczące obsługi użytkownika. Dokumentacja techniczna Aeg Kme725880m zawiera również instrukcje dotyczące bezpieczeństwa i zasad stosowania. Jest to niezbędny dokument dla techników, którzy będą wykonywać naprawy i konserwacje produktu.
Ostatnia aktualizacja: Dokumentacja techniczna Aeg Kme725880m
Dokumentacja techniczna
Instrukcje montażu i serwisu urządzeń Viessmann, wytyczne projektowe, karty produktów - wszystkie dokumenty w jednym miejscu
ViBooks
W naszej bazie znajdą Państwo dokumentację Viessmann w formacie PDF:
- instrukcje i wskazówki montażu
- instrukcje obsługi
- instrukcje serwisu
- dane techniczne
- karty produktu
- wytyczne projektowe
Wyszukiwanie za pomocą numeru artykułu/produkcji
Wyszukiwanie dokumentów można także przeprowadzić za pomocą numeru artykułu/produkcji danego urządzenia Viessmann. Znajduje się on na tabliczce znamionowej produktu.
Tu można znaleźć kompletną dokumentację wszystkich niskonapięciowych produktów i rozwiązań firmy ABB. Dowiedz się więcej o naszych międzynarodowych świadectwach, odkryj naszą ofertę w głównych katalogach lub pobierz rysunki CAD dla swoich instalacji i systemów.
Użyj menu rozwijanego na pasku górnym, aby filtrować różne rodziny i serie produktów, szukając interesującego typu dokumentu na lewym pasku.
Zgodnie z rozporządzeniami do ustaw Prawo energetyczne i Prawo budowlane istnieje obowiązek zapewnienia dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej dla instalacji i urządzeń elektrycznych zainstalowanych w obiekcie.
Obowiązek zapewnienia dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej wynika z rozporządzeń wykonawczych do ustaw Prawo energetyczne i Prawo budowlane.
Każde urządzenie elektryczne jest wykonywane według odpowiednio przygotowanego projektu technicznego, który zawiera zbiór rysunków, obliczeń i inne niezbędne dokumenty. Wyprodukowane urządzenia elektryczne podlegają badaniom końcowym na zgodność z Warunkami Technicznymi Odbioru (WTO) opracowanymi na podstawie odpowiednich norm. Użytkownik łącznie z urządzeniem otrzymuje Dokumentację Techniczno-Ruchową(DTR), w której określone są ogólne zasady instalowania i eksploatacji urządzenia.
Powyższy obowiązek spoczywa na użytkowniku eksploatującym instalacje i urządzenia elektryczne.
Dokumentacja techniczna instalacji i urządzeń elektrycznych obejmuje:
- projekt techniczny z naniesionymi zmianami podwykonawczymi,
- dokumentację fabryczną dostarczoną przez dostawcę urządzenia, obejmującą w szczególności:
– dokumentację techniczno-ruchową,
– atesty, świadectwa, karty gwarancyjne, certyfikaty i instrukcje obsługi,
– protokoły kwalifikacyjne do właściwej kategorii zagrożenia pożarowego i wybuchowego – w zależności od potrzeb.
Dokumentacja eksploatacyjna obejmuje:
- instrukcję eksploatacji,
- dokumenty przyjęcia urządzenia do eksploatacji, w tym protokołu z przeprowadzonych prób, rozruchu i ruchu próbnego,
- książki i raporty pracy urządzeń z zapisami występujących zakłóceń i uszkodzeń w zakresie ustalonym w instrukcji,
- dokumenty dotyczące przewidzianych w instrukcji okresowych kontroli oględzin, przeglądów i zabiegów konserwacyjno-remontowych,
- protokoły zawierające wyniki badań i pomiarów eksploatacyjnych,
- protokoły kontroli okresowej,
- książki obiektu budowlanego.
Dokumentacja eksploatacyjna instalacji i urządzeń elektrycznych powinna być na bieżąco aktualizowana, a także przechowywana i nadzorowana przez wyznaczonego pracownika.
Instrukcja eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych
Każdy budynek lub zespół budynków powinien posiadać instrukcje eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku.
Obowiązek ten wynika z postanowień rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.
Instrukcja eksploatacji powinna określać procedury i zasady wykonywania czynności związanych z ruchem sieciowym i eksploatacją sieci, a w szczególności:
- zasady przyłączania do sieci urządzeń, instalacji i innych sieci,
- zakres, zasady i terminy przeprowadzania okresowych przeglądów i kontroli stanu technicznego sieci oraz przyłączonych do niej urządzeń,
- zasady postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń ciągłości dostarczania energii elektrycznej lub wystąpienia awarii w sieci,
- procedury wprowadzania przerw i ograniczeń w dostarczaniu energii elektrycznej,
- sposób prowadzenia ruchu sieci,
- wymagania dotyczące ochrony przed porażeniem, pożarem, wybuchem oraz inne związane z bezpieczeństwem eksploatowanego budynku.
Instrukcja ruchu i eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych powinna być dokumentem przechowywanym i nadzorowanym przez wyznaczonego pracownika.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. poz. 623 ze zm. ),
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. 492).