Instalacja, uruchomienie i obsługa Aeg Scs51800f1

Instalacja, uruchomienie i obsługa Aeg SCS51800F1 jest łatwa i szybka. Aby zacząć, wystarczy wyciągnąć urządzenie z opakowania, zamontować go zgodnie z instrukcją oraz podłączyć do źródła zasilania. Następnie trzeba wykonać kalibrację i ustawić odpowiednie parametry. Po uruchomieniu urządzenia można korzystać z jego funkcji, które obejmują m.in. regulację temperatury, czas pracy i wybór trybu. Aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, należy poświęcić czas, aby zapoznać się z instrukcją obsługi.

Ostatnia aktualizacja: Instalacja, uruchomienie i obsługa Aeg Scs51800f1

Wiertarka zaczyna szwankować? Potrzebujesz wymienić uchwyt SDS? Naprawa uchwytu SDS nie musi być wcale trudna. Wystarczy doza cierpliwości i zapał. Jak rozebrać uchwyt SDS? Tego dowiesz się w tym poradniku.
Przed rozebraniem wiertarki i zabraniem się za jej naprawę, należy najpierw zastanowić się jak ona jest złożona. Każdy uchwyt jest w jakiś sposób zakręcony na śrubę i cały uchwyt na gwint. Są dwa rodzaje uchwytów, czyli inaczej nazywając futerek:

  1. futerko na gwint typu ⅜
  2. większe futerka na gwint ½ cala. 

Teraz należy się zastanowić co po kolei trzeba wykonać, aby swobodnie zdjąć uchwyt. Jak zdjąć główkę z wiertarki? Odkręć śrubę, którą widzisz wewnątrz, przeważnie stosuje się do tego zwykły krzyżak. Musisz jednak pamiętać, że odkręca się ją w kierunku przeciwnym niż zwykłą śrubę (tak jak w normalnym przypadku zakręcałoby się. Do odkręcenia samego futerka użyj najlepiej imbusa. Włóż do uchwytu imbusa i tutaj kierunek odkręcania powinien być zgodny ze sztuką. W ten sposób mamy już zdjętą główkę wiertarki. 

Główka wiertarki jest już zdjęta. Oto co znajduje się w środku:

  • szczęki;
  • tuleja obrotowa mocująca;
  • tuleja prowadząca;
  • trzpień zaciskający;
  • kulki stalowe;
  • korpus;
  • tuleja obrotowa;
  • kołnierz

Zablokowany uchwyt samozaciskowy wiertarki

Zablokowany uchwyt samozaciskowy wiertarki nie oznacza, że nie można jej naprawić. Najpierw powinieneś sprawdzić, czy nie dostały się do niego jakieś zanieczyszczenia, bowiem bardzo często zdarza się, że wiórki czy opiłki, które dostają się do środka powodują, że zacina nam się główka wiertarki. Jeżeli po przeczyszczeniu nadal jest problem, należy szukać dalej. Mogło tak się zdarzyć, że nastąpiło pęknięcie jednego z zacisków (szczęki) lub jest uszkodzony wewnętrzny gwint prowadzący zaciski. Żeby to sprawdzić, powinno się odkręcić dolną mocująca tuleję. Wtedy wykręcasz szczęki i wyjmujesz śrubę, która je wsuwa. Śruba ta ma w swojej główce trzy wyżłobienia w kształcie litery L z ząbkiem, który to mocuje szczękę. W przypadku, gdy ten ząbek będzie urwany należy wymienić taką śrubę. Należy zadać sobie pytanie, co mogło się stać po maksymalnym otwarciu szczęk, ponieważ czasem w skrajnym położeniu szczęka mogła wyjść z zazębienia spirali. Niekiedy wystarczy tylko popukać w uchwyt i wskoczy ona na swoje miejsce. W przypadku starszych wiertarek, takich jak celma, zdjęcie uchwytu może być awykonalne na pierwszy rzut oka. Jest to jednak mylące stwierdzenie. Jak zdjąć uchwyt z wiertarki celma? Wystarczy wziąć gumowy młotek i zbić skrócony stożek. Jeśli jednak to nie wystarczy, można spróbować zaciskać odpowiednim do tego klinem. Naprawa uchwytu SDS plus powinna przebiec tak samo sprawnie, jak tego zwykłego, ponieważ różnią się jedynie średnicą. 

Wymiana głowicy w wiertarce 

Wymiana głowicy w wiertarce to nic innego, jak wymiana części zwanej futerkiem. Do tej czynności przyda się imbus. Należy odkręcić śrubę z lewym gwintem, którą można znaleźć pośrodku uchwytu. Następnym krokiem będzie wkręcenie imbusa w futerko i uderzanie młotkiem w przeciwną stronę niż ruch wskazówek zegara. 

Co zrobić jeżeli po wyjęciu zablokowanego wiertła w uchwycie SDS coś tam jeszcze zostało?

Najprawdopodobniej zakleszczyła się pęknięta końcówka uchwytu SDS wiertła. Można zdemontować cały uchwyt i spróbować dosięgnąć ośkę od tyłu, próbując ją stamtąd wybić lub bardziej chałupniczą metodą - ułożyć ten odprysk tak, aby jego położenie pokrywało się dokładnie z prowadzeniem, a później próbować wybijać go stosując podkładkę z twardego materiału (lecz takiego który nie spowoduje jeszcze większych uszkodzeń) np. książka z twardą okładką czy kawałek drewna, zanieczyszczenie powinno przemieścić się do wgłębień po kulkach, wtedy należy je już tylko wypchnąć. Kolejnym sposobem jest wymiana całego podzespołu wiertarki, który można wymontować z drugiej, nieużywanej, jednak wtedy koniecznie pamiętaj o przełożeniu zębatki, która powoduje obroty, oczywiście, jeśli nie jest taka sama. Można też spróbować nałożyć klej na gorąco na drewniany patyczek od szaszłyka i szybko przyłożyć do złamanej końcówki, poczekać aż trochę się skleją i spróbować w ten sposób wyjąć złamany kawałek. Można też użyć magnesu neodymowego, typu wałek, o małej średnicy, jednak musi być on wystarczającej długości. Przyklej magnes do małego imbusa i wyciągnij tą konstrukcją metalowe odpryski. 

04 Sierpień 2021

Chcesz pozbyć się zużytych części? Możemy pomóc!

Silniki elektryczne, joysticki, płytki drukowane, regulatory prędkości, ładowarki i inne. Odkupimy stare części, o ile są w stanie pozwalającym na naprawę.

POKAŻEMY CI, JAK ZAROBIĆ NA STARYCH CZĘŚCIACH, WYKONUJĄC 6 PROSTYCH KROKÓW:

Krok 1: Wypełnij formularz i wyślij na adres cores@tvh. com

Postępuj zgodnie z instrukcjami w formularzu i uzupełnij wszystkie pola. Nie masz pewności czy część nadaje się do naprawy? Załącz kilka zdjęć w e-mailu.

Krok 2: TVH przygotuje wycenę

Przyjrzymy się zużytym częściom i wyślemy propozycję ceny.

Krok 3: Wyraź zgodę

Po otrzymaniu Twojej zgody przygotujemy numer zlecenia zakupu.

Krok 4: Przygotuj stare części do odebrania

Dodaj numer zlecenia zakupu do paczki i podaj wagę oraz wymiary; TVH odbierze towar.

Krok 5: Wyślij fakturę

Prześlij fakturę na adres apinvoices@tvh. com, podając na niej nasz numer zamówienia.

Krok 6: Otrzymaj pieniądze!

Po skontrolowaniu i zatwierdzeniu części TVH opłaci fakturę. W przypadku, gdy naprawa części nie jest możliwa, skontaktujemy się z Tobą.

Gotowy wykonać pierwszy krok?

Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać formularz. Następnie wyślij uzupełniony formularz na adres cores@tvh. com

Wzrost produktywności i dłuższa żywotność sprzętu to nie tylko rezultat zastosowania wysokiej jakości części zamiennych i szybkozużywających się. Zagwarantuj ochronę inwestycji dzięki zastosowaniu oryginalnych części zamiennych oraz odpowiedniego doposażenia Bizerba. Wszystkie niezbędne części do naszych produktów są dostępne od ręki.

Zrównoważony rozwój na pierwszym planie

Zrównoważony rozwój jest dla nasz wyjątkowo ważnym tematem. Wytwarzanie części zamiennych oraz szybkozużywających się następuje zgodnie z zasadami produkcji ekologicznej. Części charakteryzują się solidnym wykonaniem i długą żywotnością. Nasze usługi serwisowe obejmują również naprawę oraz regenerację i ponowne wykorzystanie części zamiennych zgodnie z ideą oszczędnego i rozsądnego korzystania z zasobów, jednocześnie bez uszczerbku na oryginalnej jakości Bizerba.

Najwyższej jakości części zamienne są dostępne od ręki

Nawet najlepsza maszyna potrzebuje odpowiednich części zamiennych. Dbamy o to, by części zamienne i szybkozużywające się służyły niezawodnie przez wiele lat.

W celu zapewnienia ekspresowej dostawy oryginalnych części zamiennych dbamy o maksymalną dostępność części w magazynie i zapewniamy profesjonalną logistykę dostaw. Części zamienne do wszystkich naszych produktów są dostępne przez co najmniej dziesięć lat po wycofaniu produktu z produkcji.

Lista wszystkich komponentów znajduje się w naszym Katalogu części zamiennych. Nie masz loginu? Uzyskaj dostęp, kontaktując się na adres e-mail: service@bizerba. com

Twój sprzęt jest w dobrych rękach

Odpowiednio skomponowany zestaw części zamiennych oraz zestawy startowe (starter-kits) to redukcja kosztów i czasów przestojów dzięki pakietom części w rozsądnej cenie. W przypadku braku jakichkolwiek komponentów gwarantujemy ich natychmiastową dostawę.

Dokładny proces czyszczenia maszyn Bizerba zwiększa żywotność i gwarantuje wydajność ich pracy. Korzystanie ze specjalnych Środków do czyszczenia i konserwacji chroni i przedłuża żywotność maszyn.

Skontaktuj się z naszym działem serwisu