Instrukcja instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów Frigidaire Feb30t5d

Instalacja, obsługa i rozwiązywanie problemów z chłodziarką Frigidaire Feb30t5d jest proste. Aby ją zainstalować, należy postępować zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna w opakowaniu. Aby skonfigurować i uruchomić chłodziarkę, należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi, która jest dostępna na stronie internetowej producenta. Aby rozwiązać problemy z chłodziarką Frigidaire Feb30t5d, należy sprawdzić instrukcję obsługi, aby znaleźć rozwiązanie lub skontaktować się z producentem, aby uzyskać pomoc.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów Frigidaire Feb30t5d

Dlaczego D-Link DIR-632 jest lepszy od przeciętnej?

 • Liczba portów LAN?
  8vs3. 75
 • Waga?
  272gvs519. 15g
 • Wysokość?
  33mmvs103. 12mm

Informacje ogólne

Dzięki większej liczbie portów LAN możesz podłączyć do sieci więcej komputerów, używając bezpośrednio kabli LAN.

Port WAN (Wider Area Network) najczęściej używany jest do podłączenia routera do Internetu. Używa się go również do połączenia z zewnętrzną siecią prywatną.

Urządzenie może pracować na otwartych przestrzeniach.

Posiadając więcej portów USB, możesz podłączyć więcej urządzeń.

Gdy jest objęty gwarancją producenta, możliwe jest uzyskanie wymiany w przypadku awarii. Uwaga: Może się to różnić w zależności od regionu.

Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

objętość

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość.

Objętość to ilość trójwymiarowej przestrzeni zamkniętej w obudowie produktu lub mówiąc prościej, przestrzeń zajmowana przez produkt.

Grubość (lub głębokość) produktu.

Szerokość reprezentuje poziomy wymiar produktu.

Wydajność

Wyższa prędkość maksymalna Wi-Fi skutkuje zwiększoną wydajnością pracy. Mierzy się ją w megabajtach na sekundę.

Urządzenia wspierające trzy pasma bezprzewodowe mają możliwość ulokowania większej ilości urządzeń w sieci i oferują wyższe prędkości (do 4, 000 Gbps w paśmie 5GHz).

Szybkość procesora wskazuje, ile cykli przetwarzania na sekundę może wykonać procesor, biorąc pod uwagę wszystkie jego rdzenie (jednostki przetwarzania). Oblicza się go przez dodanie częstotliwości taktowania każdego rdzenia lub, w przypadku procesorów wielordzeniowych wykorzystujących różne mikroarchitektury, każdej grupy rdzeni.

Wersje Wi-Fi obsługiwane przez urządzenie.

Urządzenia dwupasmowe, dzięki najnowszemu pasmu 5 GHz potrafią przesyłać dane szybciej, wykorzystując bieżące standardy (n. p. 802. 11n, 802. 11ac). Jeśli potrzeba, potrafią one skorzystać ze starszego pasma 2. 4GHz. com/pl/d-link-dir-632/ram">RAM

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest formą pamięci ulotnej używanej do przechowywania aktualnie używanych danych roboczych i kodu maszynowego. Jest to szybki, tymczasowy magazyn wirtualny, który można odczytywać i zmieniać w dowolnej kolejności, umożliwiając w ten sposób szybkie przetwarzanie danych.

Urządzenie ma wejście na zewnętrzną kartę pamięci (np. SD lub micro SD), co pozwala na rozszerzenie wewnętrznej pamieci za pomocą dodatkowych modułów. Dzieki wyjmowalnej karcie można również łatwo uzyskac dostęp do zapisanych na niej dokumentów lub fotografii.

Dzięki przekaźnikowi DNS lub buforowaniu DNS router przez krótki czas przechowuje odpowiedzi na zapytania. Oznacza to, że to samo zapytanie powróci z szybszą odpowiedzią jeśli powtórzy się je z innego komputera w tej samej sieci.

Pamięć wewnętrzna odnosi się do wbudowanej pamięci dostępnej w urządzeniu na dane systemowe, aplikacje i dane generowane przez użytkownika. Dzięki dużej ilości pamięci wewnętrznej możesz zapisać więcej plików i aplikacji na swoim urządzeniu.

Antenty

Większa liczba anten wpływa na zwiększenie siły sygnału. Anteny zewnętrzne można rozkładać i zmieniać ich ustawienie, aby polepszyć jakość sygnału, lub jeśli potrzeba wymienić ją na dłuższą.

Jeśli antena nie jest nam potrzebna to możemy ją odinstalować, lub wymienić na dłuższą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Większa liczba anten wpływa na zwiększenie siły sygnału. Urządzenia z wewnętrznymi antenami zazwyczaj zajmują mniej miejsca.

Zabezpieczenie

Zapora sieciowa chroni sieci komputerowe przed nieupoważnionym dostępem.

Ochrona DoS chroni zawartość sieci przed atakami DoS (Denial of Service). Ogromna ilość sieci z wnioskami serwerów spowalnia ogólny ruch i może powodować potencjalne, długotrwałe przerwy.

WPA3 to metoda łączenia się z siecią Wi-Fi, która jest bezpieczniejsza niż poprzedni protokół (WPA2). Poszczególne dane są lepiej zaszyfrowane, a hakerom trudniej jest zdobyć hasło za pomocą ataku typu brute force.

Ta funkcja routera przeznaczona jest do uwierzytelniania indywidualnych użytkowników serwera zewnętrznego posługujących się nazwą użytkownika i hasłem. Jest to bardziej bezpieczne i kompleksowe rozwiązanie niż WPA.

Metoda WPA2-PSK polega na ochronie twojej sieci przy wykorzystaniu WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) oraz hasła Pre-Shared Key (PSK). Zostało to zaprojektowane z myślą o użytkownikach domowych nie posiadających serwera uwierzytelniania trybu enterprise.

Jest to funkcja ochrony, w której dostęp do sieci przyznaje się urządzeniom opartym na ich unikalnym adresie MAC. Zwiększa to ochronę, jednak może być ryzykowne w przypadku utraty urządzenia.

Możesz aktywować L2TP Passthrough. L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) to protokół VPN (Virtual Private Network) do bezpiecznego transportowania przez Internet danych z jednego urządzenia do drugiego.

Możesz aktywować IPsec Passthrough, aby pozwolić zaszyfrowanym/uwierzytelnionym danym IPsec (IP Security Protocol) bezpośrednio przejść przez router, uruchamiając tym samym wzmożoną ochronę.

Cała ruch przychodzący zostanie zablokowany, z wyjątkiem tych jednostek, które zostały zaznaczone w sekcji Stateful Packet Inspection (SPI). Pomaga to w ochronie twojej sieci przed niechcianym ruchem.

Funkcje

IPv6 to nowsza wersja protokołu internetowego. IPv6 pracuje jako oddzielna sieć dla IPv4 i może pomieścić więcej adresów IP i więcej funkcji.

Zwykle router nadaje sygnał Wi-Fi we wszystkich kierunkach. Korzystając z technologii beamforming (kształtowania wiązki), router wykrywa, gdzie znajduje się Twoje urządzenie i skupia silniejszy sygnał w tym kierunku, co zapewnia lepsze połączenie.

Jeśli używasz kilku z tych routerów, mogą one łączyć się ze sobą, aby zapewnić większy obszar zasięgu Wi-Fi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz duży dom lub mieszkanie.

Istnieje dedykowana aplikacja na smartfony przeznaczona do użytku z urządzeniem.

Kompatybilność cloud pozwala ci zdalnie kontrolować działanie urządzenia przy użyciu smartfona, tabletu lub innego przenośnego urządzenia internetowego.

Urządzenia bezprzewodowe pozwalają użytkownikom na wolność poruszania.

Wszystkie certyfikat DLNA produkty są kompatybilne ze sobą. Gdy różne urządzenia są podłączone do tej samej sieci, dane mogą być przesyłane z łatwością pomiędzy nimi.

Universal Plug n Play (UPnP) to zbiór protokołów sieciowych, które pozwalają urządzeniom podłączonym do sieci, takim jak komputery osobiste, drukarki, bramy internetowe, puntkom dostępu do Wi-Fi i urządzeniom przenośnym na wyszukanie się nawzajem i wymianę informacji w sieci.

Dzięki Jakości Usług (QoS) możesz zoptymalizować wydajność decydując który ruch uznać za priorytetowy, gdy nastąpi zator. Możesz zdecydować ktory ruch jest ważny opierając się na takich rzeczach jak adres IP i typ usług internetowych.

Najlepszy/najlepsza w kategorii routery?

Asus ROG Rapture GT-AXE16000

Asus ROG Rapture GT-AX11000 Pro

Asus ROG Rapture GT-AX6000

Pokaż wszystko

Router bezprzewodowy 802. 11n
D-Link DIR-635 RangeBooster N(TM) 650 Router

Podręcznik u? ytkownika

1. 08 - 2007-04-02

Spis Treści
Zawartość opakowania....................................................................................................... 3
Wymagania systemowe...................................................................................................... 3
Wprowadzenie..................................................................................................................... 4
Funkcje i korzyści............................................................................................................... 4
Złącza................................................................................................................................... 5
Instalacja.............................................................................................................................. 5
Konfiguracja........................................................................................................................ 6
Korzystanie z kreatora konfiguracji................................................................................... 6
Korzystanie z menu konfiguracji....................................................................................... 12
Setup & gt; Internet & gt; Dynamic IP Address............................................................................ 13
Setup & gt; Internet & gt; PPPoE................................................................................................... 14
Setup & gt; Internet & gt; PPTP..................................................................................................... 16
Setup & gt; Internet & gt; L2TP..................................................................................................... 18
Setup & gt; Wireless Settings.................................................................................................. 20
Setup & gt; Network Settings & gt; Router Settings.................................................................... 22
Setup & gt; Network Settings & gt; DHCP Server Settings......................................................... 23
Advanced & gt; Virtual Server................................................................................................. 25
Advanced & gt; Port Forwarding.............................................................................................. 27
Advaced & gt; Application Rules............................................................................................ 28
Advanced & gt; QoS Engine.................................................................................................... 29
Advanced & gt; Network Filter................................................................................................ 31
Advanced & gt; Access Control.............................................................................................. 32
Advanced & gt; Website Filters............................................................................................... 35
Advanced & gt; Inbound Filters.............................................................................................. 36
Advanced & gt; Firewall Settings............................................................................................ 38
Advanced & gt; Advanced Wireless........................................................................................ 40
Advanced & gt; Advanced Network Settings......................................................................... 42
Tools & gt; Administrator Settings......................................................................................... 43
Tools & gt; DDNS..................................................................................................................... 44
Rozwiązywanie problemów............................................................................................... 45
Podstawowe informacje o konfiguracji sieci.................................................................... 49
Dane techniczne................................................................................................................. 58

2

Zawartość opakowania

Zawartość opakowania:
o
o

Router bezprzewodowy D-Link DIR-635 RangeBooster N(TM) 650 Router
3 dołączane anteny
Zasilacz sieciowy 5V / 2A
Kabel ethernet (skrętka nieekranowana CAT5-UTP, typ połączenia:
bezpośredni)
Podręcznik u? ytkownika na dysku CD

Uwaga: Korzystanie z zasilacza o innym napięciu znamionowym ni? w zasilaczu
dołączonym do urządzenia DI-635 spowoduje uszkodzenie routera i uniewa? nienie
jego gwarancji.
Jeśli w opakowaniu brakuje któregokolwiek z wymienionych elementów, prosimy o
kontakt ze sprzedawcą.

Wymagania systemowe

modem TV kablowej lub modem DSL
Komputer z systemem Windows, Macintosh lub Unix z zainstalowaną kartą
sieciową Ethernet
Przeglądarka Internet Explorer 6. 0, Mozilla 1. 7. 12 (5. 0), Firefox 1. 5 lub wy? szy
(konfiguracja)
System operacyjny Windows XP Service Pack 2 (instalation Wizard)

3

Wprowadzenie
Funkcje i korzyści

Szybsze połączenia bezprzewodowe -Router DIR-635 pozwala na 300Mbps
bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami opartymi o standard
802. 11n. Wydajność tego bezprzewodowego routera w standardzie 802. 11n
zapewnia prędkość transmisji danych do 650% lepszą ni? w standardzie
802. 11g.
Kompatybilność z urządzeniami wykonanymi w standardzie 802. 11b oraz
802. 1g -DIR635 jest w pełni kompatybilny ze standardem IEEE 802. 11b,
dzięki czemu współpracuje z istniejącymi kartami PCI, USB oraz Cardbus
Zaawansowana Zapora
Chroni sieć -- wszystkie niepo? ądane pakiety nadchodzące z zewnątrz są
blokowane. Interfejs u? ytkownika pozwala na zaawansowane zarządzanie
opcjami zapory tj:
Obsługa filtra zawartości -Filtr zawartości pozwala kontrolować
dostęp do sieci dzięki analizie pakietów przychodzących i
wychodzących. Pakiety są przepuszczane lub zatrzymywane w
zale? ności od ich adresu MAC, URL lub nazwy domeny.
Filtrowanie wg. harmonogramu -Filtr mo? e być aktywowany w
wybrane dni lub o ustalonej godzinie.

Konfiguracja za pomocą przeglądarki
Urządzenie mo? na skonfigurować za pomocą interfejsu przeglądarki Internet
Explorer, Mozilla lub Firefox zainstalowanej na dowolnym komputerze
połączonym z routerem.

Złącza

[LAN ports (1-4)] -- Porty sieci lokalnej (1-4)
[USB port] -- Port USB 1. 1 lub 2. 0
[Internet port] -- Port Ethernet lub DSL
[Power jack] -- Gniazdo zasilacza
[Reset] -- Przycisk resetowania

Instalacja
Podłączając router poprzez
kolejności opisanej poni? ej:

kabel/DSL/modem

satelitarny,

postępuj

według

1. Umieść router na otwartej przestrzeni, w centralnym miejscu. Nie podłączaj
zasilania.
2. Wyłącz zasilanie modemu. Jeśli nie ma przełącznika wł/wył. -wyjmij kabel
zasilający. Wyłącz komputer.
3. Wyjmij kabel sieciowy (Ethernet -łączący twój komputer z modemem) z
komputera i podłącz do portu (Internet) routera.
4. Włącz kabel łączący komputer do jednego z czterech portów LAN routera.
5. Włącz zasilanie modemu
6. Podłącz zasilacz routera, poczekaj ok. 30 sek. na załadowanie się systemu
7. Włącz komputer
8. Sprawdź kontrolki na obudowie routera. Diody zasilania, portu Internet, oraz
LAN do którego podłączony jest komputer powinny świecić (zielone). W
przeciwnym wypadku upewnij się,? e komputer, router oraz modem są
włączone, oraz połączenia sieciowe są poprawnie podłączone.

5

Konfiguracja

Korzystanie z kreatora konfiguracji
Konfigurowanie urządzenia DIR-635 w systemach MS Windows, Macintosh lub UNIX
odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej.
Po uruchomieniu przeglądarki, w polu Adres nale? y wpisać adres routera DIR-635
(np: http://192. 168. 0. 1) i nacisnąć Enter.

Uruchom przeglądarkę WWW.
Wpisz adres IP urządzenia DIR-635.

(W powy? szym przykładzie wykorzystano domyślny adres IP. W przypadku
zmiany adresu routera DIR-635 odpowiednio do wymagań sieci, w przeglądarce
nale? y wpisać nowy adres, a nie domyślny).

W polu Nazwa u? ytkownika wpisz admin (małymi literami).
Pole Hasło pozostaw puste.
Kliknij przycisk OK.

Zostanie wyświetlony następujący ekran.

Kliknij przycisk Setup Wizard (Uruchom kreatora).

Kliknij przycisk Launch Internet Connection Setup Wizard (Uruchom kreator
połączenia internetowego).
Aby szybko skonfigurować router DIR-635, postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora.

7

Kliknij przycisk Next (Dalej).
Ze względu na bezpieczeństwo zaleca się zmianę hasła administratora. Wprowadź
nowe hasło, a następnie wpisz je ponownie w celu weryfikacji.

Kliknij przycisk Next (Dalej).
Wybierz strefę czasową właściwą dla Twojego miejsca zamieszkania.

8

Na pokazanej poni? ej stronie wybierz metodę połączenia z Internetem. Połączenie to
określane jest mianem połączenia WAN (WAN connection) lub typu sieci WAN (WAN
Type).

Dynamic IP Address (Dynamiczny adres IP):
(np: u? ytkownicy modemów do sieci telewizji kablowej)
Ta opcja umo? liwia automatyczne uzyskanie adresu IP od operatora Internetu.
Patrz punkt Dynamiczny adres IP.

9

PPP over Ethernet (PPPoE) (protokół przesyłania pakietów PPP w sieci Ethernet):
(np. u? ytkownicy DSL)
Tę opcję nale? y wybrać, jeśli operator Internetu wymaga, aby korzystanie z jego
usług odbywało się za pośrednictwem protokołu PPPoE.
Patrz część PPPoE.
PPTP (protokół PPTP):
Tę opcję nale? y wybrać, jeśli wymaga tego operator Internetu. Jeśli wybrałeś tą opcje
wprowadź swoją nazwę u? ytkownika i hasło.
L2TP (protokół L2TP):
Static IP Address (Statyczny adres IP):
Ta opcja umo? liwia ręczne wprowadzenie adresu IP uzyskanego od operatora
Internetu.

Dynamic IP Address with RoadRunner Session Management (Dynamiczny adres
IP z funkcją RoadRunner Session Management):
(np. u? ytkownicy usługi Telstra BigPond)
Tę opcję nale? y wybrać, jeśli wymaga tego operator Internetu.
Po wybraniu opcji PPTP (protokół PPTP) nale? y wprowadzić wszystkie wymagane
informacje uzyskane od operatora Internetu.
Kliknij przycisk Next (Dalej).

Po wybraniu odpowiedniej opcji kliknij przycisk Next (Dalej).
PPPoE
Po wybraniu opcji PPP over Ethernet (PPPoE) (protokół przesyłania pakietów PPP
w sieci Ethernet), zostanie wyświetlona następująca strona:

10

Wprowadź nazwę u? ytkownika i hasło uzyskane od operatora Internetu. Wprowadź
odpowiednią nazwę w polu Service Name (Nazwa usługi), jeśli funkcja ta jest
wykorzystywana przez operatora Internetu do połączeń PPPoE.
L2TP (protokół L2TP)
Jeśli wybrałeś tą opcje wprowadź ustawienia sieciowe uzyskane od twojego
dostawcy internetowego.
Kliknij Connect aby zachować bie? ące ustawienia. Po ponownym uruchomieniu
routera (Reboot the device) i poczekaj 1-2 minuty.
Konfiguracja urządzenia za pomocą programu
zakończona. Mo? na ju? korzystać z Internetu.

Setup

Wizard

została

Jeśli będzie konieczne wprowadzenie zmian lub uzupełnienie konfiguracji routera
DIR-635, mo? na to zrobić za pomocą menu Setup (Konfiguracja). Aby uzyskać
dostęp do tego menu, nale? y wprowadzić adres IP urządzenia DIR-635 w polu
adresu przeglądarki i nacisnąć Enter.

11

Korzystanie z menu konfiguracji
Setup Wizard (Kreator konfiguracji)
[rys. ]
Po zalogowaniu się w internetowym interfejsie zarządzania najpierw wyświetlana jest
strona programu Setup Wizard (Kreator konfiguracji). Program ten słu? y do
szybkiego konfigurowania urządzenia DIR-635. W celu uzyskania połączenia z
operatorem Internetu wystarczy wykonać trzy proste i szybkie kroki -- cała procedura
trwa zaledwie kilka minut.
WAN
Ustawienia sieci rozległej (Wide Area Network -- WAN) mo? na określić mianem
ustawień publicznych (public settings). Wszystkie adresy IP wprowadzone w
konfiguracji sieci WAN są publiczne i mo? na do nich uzyskać dostęp z Internetu.
W konfiguracji sieci rozległej dostępne są następujące opcje: Dynamic IP Address
(Dynamiczny adres IP), Dynamic IP (w/RoadRunner) (Dynamiczny adres IP z
funkcją RoadRunner), Static IP Address (Statyczny adres IP), PPPoE (protokół
przesyłania pakietów PPP w sieci Ethernet), PPTP (protokół PPTP). Nale? y wybrać
odpowiednią opcję i wprowadzić informacje wymagane do uzyskania połączenia z
operatorem Internetu.

Setup & gt; Internet & gt; Dynamic IP Address

W celu automatycznego uzyskania adresów IP od operatora Internetu nale? y wybrać
opcję Dynamic IP (DHCP) (Dynamiczny adres IP). Opcję tę nale? y wybrać tak? e
wówczas, gdy operator Internetu nie udostępnił? adnego specyficznego adresu IP.
Opcja ta jest powszechnie wykorzystywana w usługach dostępu do Internetu przez
sieć telewizji kablowej.
Host Name (Nazwa hosta): Wypełnienie tego pola nie jest obowiązkowe, ale
niektórzy operatorzy Internetu mogą wymagać wprowadzenia tam określonej
wartości. Nazwa hosta jest nazwą urządzenia -- routera szerokopasmowego.
Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Save Settings (Zapisz ustawienia).

Setup & gt; Internet & gt; PPPoE

Opcję PPPoE (protokół przesyłania pakietów PPP w sieci Ethernet) nale? y wybrać
wówczas, gdy operator Internetu stosuje połączenia z wykorzystaniem tego
protokołu. Operator udostępni odpowiednią nazwę u? ytkownika i hasło. Opcja ta jest
na ogół wykorzystywana w połączeniach DSL.
PPPoE Username (Nazwa u? ytkownika PPPoE): konto PPPoE udostępnione przez
operatora Internetu.
PPPoE Password (Hasło PPPoE): hasło PPPoE udostępnione przez operatora
Internetu.
Primary DNS Server (Główny serwer DNS): adres IP głównego serwera DNS
przypisany przez operatora Internetu.
Secondary DNS Server (Zapasowy serwer DNS): parametr opcjonalny.
Maximum Idle Time (Maksymalny czas bezczynności): czas bezczynności, po
którym sesja PPPoE zostaje rozłączona. W polu tym nale? y wpisać maksymalny
czas oczekiwania (w minutach), po którym nieaktywne połączenie internetowe

14

zostaje rozłączone. Aby wyłączyć tę funkcję, nale? y wprowadzić czas zerowy lub
zaznaczyć opcję Auto-reconnect (Automatyczne ponowne połączenie).
PPPoE Service Name (Nazwa usługi PPPoE): w tym miejscu nale? y wprowadzić
nazwę usługi uzyskaną od operatora Internetu (parametr opcjonalny).
IP Address (Przypisany adres IP): ta opcja jest dostępna tylko w przypadku usługi
PPPoE ze statycznym adresem IP (Static PPPoE). W polu tym nale? y wprowadzić
statyczny adres IP dla połączenia PPPoE.
15

Setup & gt; Internet & gt; PPTP

PPTP (Point-to-Point-Tunneling Protocol) protokół komunikacyjny umo? liwiający
tworzenie wirtualnych sieci VPN wykorzystujących technologię tunelowania
PPTP IP Address - (Adres IP w sieci) publiczny adres IP przypisany przez
PPTP Subnet Mask - (Maska podsieci) maska podsieci przypisana przez
PPTP Gateway IP Address - (Adres bramy) publiczny adres IP operatora
Internetu, z którym uzyskujemy połączenie.
PPTP Server IP Address - (Adres serwera IP) adres serwera IP operatora, z
którym uzyskujemy połączenie
Username - konto PPTP udostępnione przez operatora Internetu.
Password -hasło PPTP udostępnione przez operatora Internetu, powtórzone
w następnym okienku
Maximum Idle Time - maksymalny czas bezczynności( w minutach,
0=nieskończony)
Primary DNS Server - (Główny serwer DNS): adres IP głównego serwera
systemu nazw domen (Domain Name Server -- DNS) przypisany przez
operatora Internetu.

16

Secondary DNS Address - (Zapasowy serwer DNS): parametr opcjonalny
MTU (największa jednostka transmisji) mo? e być zmieniona w celu uzyskania
lepszej wydajności. Wartość domyślnie ustawiona na 1492.
MAC Address - (adres fizyczny MAC) Przycisk Clone MAC Address
umo? liwia skopiowanie adresu MAC posiadanej karty sieciowej do interfejsu
routera

17

Setup & gt; Internet & gt; L2TP

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) umo? liwia szyfrowanie ruchu IP, IPX oraz
NetBEUI i przekazywanie go poprzez dowolne medium transmisyjne, obsługujące
dostarczanie datagramów w połączeniu punkt-punkt, np: IP, X. 25, Frame Relay
L2TP IP Address - (Adres IP w sieci) publiczny adres IP przypisany przez
L2TP Subnet Mask - (Maska podsieci) maska podsieci przypisana przez
L2TP Gateway IP Address - (Adres bramy) publiczny adres IP operatora
L2TP Server IP Address - (Adres serwera IP) adres serwera IP operatora, z
Username - konto L2TP udostępnione przez operatora Internetu.
Password - hasło L2TP udostępnione przez operatora Internetu, powtórzone
Maximum Idle Time - maksymalny czas bezczynności(w minutach,
0=nieskończony)

18

Primary DNS Server -(Główny serwer DNS) adres IP głównego serwera
Secondary DNS Address - (Zapasowy serwer DNS) parametr opcjonalny
MTU - (największa jednostka transmisji) mo? e być zmieniona w celu
uzyskania lepszej wydajności. Wartość domyślnie ustawiona na 1400.
routera
Save - kliknij przycisk Save aby zachować wprowadzone dane. Kliknij
przycisk Save Settings (na górze ekranu) w celu aktywacji ustawień.

19

Setup & gt; Wireless Settings
Ustawienia sieci bezprzewodowej

Enable Wireless - zaznacz opcję jeśli chcesz włączyć funkcję sieci bezprzewodowej
Wireless Network Name - Service Set Identifier (SSID), nazwa sieci dodawana do
nagłówków pakietów wysyłanych przez sieć, składająca się z maksymalnie 32
znaków
Enable Auto Channel Scan - włączenie opcji Auto Channel Scan pozwala routerowi
DIR-635 na wybranie najlepszego kanału.
Wireless Channel - pozwala u? ytkownikowi na ręczne wybranie kanału, domyślnie
ustawione na 6. Jeśli opcja Auto Channel Scan jest włączona, opcja Wireless
Channel zostanie nieaktywna.
802. 11 Mode - wybierz jedną opcji:
- 802. 11g Only -wybierz gdy wszystkie urządzenia u sieci bezprzewodowej
u? ywają tylko standardu 802.
- Mixed 802. 11g and 802. 11b - wybierz gdy urządzenia w sieci
bezprzewodowej u? ywają standardów 802. 11b i 802.
- 802. 11b Only - wybierz gdy wszystkie urządzenia u sieci bezprzewodowej
u? ywają tylko standardu 802. 11b. 11n Only - wybierz gdy wszystkie urządzenia u sieci bezprzewodowej
u? ywają tylko standardu 802. 11n, 802. 11b, and 802. 11g - wybierz gdy urządzenia w sieci
bezprzewodowej u? ywają standardów 802. 11n, 11g i 11b.
20

Channel Width - wybierz częstotliwość kanału:
40MHz - wybierz gdy wszystkie urządzenia u sieci bezprzewodowej u? ywają
tylko standardu 802. 11n (dla lepszej wydajności).
Auto 20/40 - Domyślne ustawienie routera. Wybierz gdy urządzenia w sieci
bezprzewodowej u? ywają ró? nych standardów ( np:802. 11g).
20MHz - wybierz gdy? adne z urządzeń w sieci bezprzewodowej nie u? ywa
standardu 802.
Transmission Rate - szybkość transmisji. Wybierz Best (Auto) aby uzyskać
najlepszą wydajność.
Visibility Status - wybierz Invisible jeśli nie chcesz aby identyfikator twojej sieci
bezprzewodowej był rozgłaszany przez DIR-635
Wireless Security - Zobacz w sekcji Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej

21

Setup & gt; Network Settings & gt; Router Settings
Ustawienia routera

IP Address - (adres logiczny IP)
192. 1

Wpisz adres IP routera. Domyślny adres

Subnet Mask - (maska podsieci) Wpisz maskę. Maska domyślna 255. 255. 0
Local Domain - (domena lokalna) Wpisz nazwę domeny (opcjonalne)
Enable DNS Relay - kiedy opcja jest zaznaczona, komputery u? ywają routera jako
serwera DNS

22

Setup & gt; Network Settings & gt; DHCP Server Settings
Ustawienia serwera DHCP

DHCP -Dynamic Host Configuration Protocol - protokół dynamicznego
konfigurowania hostów. Router DIR-635 posiada wbudowany serwer DHCP, który
automatycznie przypisuje adresy IP do komputerów w sieci lokalnej lub prywatnej.
Komputery, aby korzystać z DHCP tak? e muszą być jego klientami, poprzez wybór
opcji,, Uzyskaj adres IP automatycznie" w ustawieniach TCP/IP. Tak
skonfigurowany komputer po włączeniu załaduje automatycznie odpowiednie
ustawienia TCP/IP z urządzenia DIR-635. Na? ądanie komputera serwer DHCP
automatycznie przydziela nieu? ywany adres IP z puli. Konieczne jest podanie adresu
początkowego i końcowego puli adresów IP
Enable DHCP Server - zaznacz tą opcję aby uruchomić serwer DHCP na routerze

DHCP IP Address Range - wpisz zakres adresów IP które zostaną wykorzystane w
celu przypisania ich hostom. W tym miejscu nale? y określić adres początkowy i
końcowy puli adresów IP
Uwaga: Jeśli przypisujesz adres IP w sposób statyczny, upewnij się? e wpisywane
adresy znajdują się poza podanym zakresem, aby uniknąć konfliktów

Lease Time - czas dzier? awy adresu IP. Wprowadź czas dzier? awy (w minutach)
Add DHCP Reservation - rezerwowanie adresów IP. Wybierz tą opcję, aby
przypisać adres IP do danego komputera lub innego urządzenia.

23

UWAGA: Przypisywany adres musi znajdować się w zakresie -,, DHCP IP Address
Range"
Enable - zaznacz opcją w celu włączenia rezerwowania adresów
Computer Name - wpisz nazwę komputera lub wybierz z menu
IP Address - podaj adres IP hosta
24

Advanced & gt; Virtual Server

Zapora odfiltrowuje nierozpoznane pakiety, chroniąc sieć lokalną. Dzięki temu
komputery połączone w sieć za pomocą routera DIR-635 są niewidoczne z zewnątrz.
W razie konieczności mo? na jednak niektóre z nich udostępnić publicznie. W tym
celu nale? y włączyć funkcję Virtual Server.
Opcja Virtual Server pozwala na otwarcie tylko pojedynczych portów, w celu
otwarcia zakresu porów nale? y skorzystać z zakładki Port Forwarding.

Name - wpisz nazwę dla danej reguły lub wybierz nazwę aplikacji z menu
IP Address - podaj numer IP komputera w twojej sieci lokalnej dla którego reguła ta
ma być dostępna. Jeśli na komputerze jak i na routerze włączona jest usługa DHCP,
twój komputer zostanie wyświetlony w menu,, Computer Name"
Private Port/Public Port - wpis numer portu, który chcesz otworzyć. Port prywatny i
publiczny, oznacza zazwyczaj ten sam numer portu. Port publiczny to ten, który jest
widziany z zewnątrz sieci (Internet), natomiast port prywatny jest wykorzystywany
przez aplikację na komputerze w sieci lokalnej.
Protocol Type - wybierz typ protokołu: TCP, UDP lub ANY (dowolny)

25

Inbound Filter - filtr ruchu przychodzącego, wybierz Allow All
Mo? esz tworzyć własne filtry na stronie Advanced & gt; Inbound Filter

lub Deny All.

Schedule - harmonogram według którego wybrane opcje Virtual Server będą
uaktywniane. Mo? esz tworzyć własne ustawienia harmonogramu na stronie Tools & gt;
Schedule

26

Advanced & gt; Port Forwarding

TCP/UDP - Wpisz numer portu TCP i/lub UDP, który chcesz otworzyć. Mo? esz
podać pojedynczy numer portu, lub ich zakres np: 24, 1009, 3000-4000

Inbound Filter - filtr ruchu przychodzącego, wybierz Allow All
27

Advaced & gt; Application Rules

Niektóre aplikacje, takie jak gry internetowe, konferencje wideo czy telefonia
internetowa, nawiązują wiele połączeń. Ze względu na zasadę działania zapory,
korzystanie z tych aplikacji wymaga dodatkowych zabiegów. Router DIR-635 mo? e
obsługiwać niektóre tego rodzaju aplikacje, dzięki funkcji Special Applications
(Aplikacje specjalne). Jeśli zastosowanie tej funkcji nie wystarcza do właściwego
działania aplikacji, mo? na jeszcze wykorzystać opcję DMZ Host (Host DMZ) z grupy
Miscellaneous Items (Ró? ne).
Trigger - (Wyzwalane przez) numer portu docelowego, przez który aplikacja
nawiązuje połączenie na początku działania.
Incoming Ports - (Porty lokalne) po wykryciu pakietu wyzwalającego tę funkcję,
pakiety przychodzące skierowane do określonych w tym miejscu portów są
,, przepuszczane" przez zaporę.
W szarym polu na dole tej strony mo? na wybrać jedno z ustawień fabrycznie
zdefiniowanych dla urządzenia DIR-635. Z menu rozwijanego Popular applications
(Popularne aplikacje) nale? y wybrać aplikację i kliknąć przycisk Copy to (kopiuj) w
celu wprowadzenia fabrycznie zdefiniowanych ustawień.
Uwaga! W danej chwili z jednego tunelu przeznaczonego dla aplikacji
specjalnych mo? e korzystać tylko jeden komputer PC.
Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Apply (Zastosuj).

28

Advanced & gt; QoS Engine

Enable QoS Engine - Quality of Service Engine - poprawia szybkość działania
aplikacji internetowych/gier sieciowych poprzez nadawanie odpowiednich priorytetów
poszczególnym pakietom wędrującym przez sieć. Domyślnie QoS Engine jest
wyłączony i priorytety przyznawane są aplikacjom automatycznie.
Automatic Classification - opcja domyślnie wyłączona. Włącz tą opcję aby
zwiększyć szybkość działania gier sieciowych oraz innych aplikacji takich jak VoIP
Dynamic Fragmentation - ta opcja powinna być włączona gdy szybkość twojego
połączenia internetowe jest mała. Funkcja ta pozwala zredukować negatywny wpływ
jaki na sieć mają du? e pakiety o niskim priorytecie
Automatic Uplink Speed - opcja domyślnie włączona gdy QoS Engine jest
włączony. Ta opcja pozwala routerowi automatycznie określić prędkość połączenia
internetowego.
Measured Uplink Speed - wyświetla zmierzoną szybkość połączenia internetowego
Manual Uplink Speed - prędkość z jaką dane mogą być wysyłane z routera do ISP.
Prędkość ta określona jest przez twojego dostawcę internetowego np. : szybkość
połączenia to 1. 5Mbits/284Kbits, więc opcja Manual Uplink Speed mo? esz ustawić

29

na 284. Mo? esz tez
WWW. dslreports. com

sprawdzić

szybkość

swojego

połączenia

poprzez

Connection type - router automatycznie określa rodzaj połączenia (Auto-detect), a
wynik wyszukiwania wyświetlony jest jako Detected xDSL or Frame Relay Network.
Mo? liwa jest jednak manualna zmiana tego ustawienia na: xDSL or Other Frame
Relay Network, lub Cable or Other Broadband Network.
Detected xDSL - wyświetla typ połączenia, gdy w Connection type włączona jest
opcja Auto-detect.

30

Advanced & gt; Network Filter

Mechanizm kontroli dostępu na podstawie adresu MAC umo? liwia przypisywanie
ró? nych praw dostępu ró? nym u? ytkownikom oraz specyficznych adresów IP
poszczególnym adresom MAC.
Configure MAC Filtering - wybierz z listy: Turn MAC Filtering Off (wyłącz
filtrowanie adresów MAC), allow MAC addresses listed below (zezwala na dostęp
tylko adresom Mac podanym poni? ej), lub deny MAC addresses
listed below (zamyka dostęp podanym adresom MAC)
MAC Address - podaj adres MAC, który ma być filtrowany
Aby sprawdzić adres MAC w systemie Windows XP, nale? y w oknie konsoli (start & gt;
ustawienia & gt; panel sterowania & gt; uruchom & gt; cmd) wpisać polecenie: " getmac " lub
" ipconfig /all "
DHCP Client - wybór klienta DHCP. Kliknij przycisk & lt; & lt; (Kopiuj), spowoduje to
skopiowanie adresu MAC wybranego klienta DHCP do wiersza tabeli

31

Advanced & gt; Access Control
Access Control - pozwala na kontrolowanie ruchu wchodzącego i wychodzącego w
twojej sieci. Dzięki opcji Parental Controls mo? esz ograniczyć dostęp
do
wybranych stron internetowych, tak? e określonego dnia, lub o danej godzinie.
Add Policy - Kliknij Add Policy aby uruchomić kreatora kontroli dostępu

Access Control Wizard
Kliknij Next aby kontynuować

Wpisz nazwę reguły, następnie kliknij Next

32

Harmonogram według którego wybrane opcje Access Control będą uaktywniane.
Mo? esz tworzyć własne ustawienia harmonogramu wybierając Define a new
Schedule na liście rozwijanej

Wpisz następujące informacje, kliknij Next aby kontynuować
Address Type - wybierz IP, MAC lub Other (inne)
IP Address -wpisz adres IP komputera którego dana reguła ma
dotyczyć

Wybierz metodę filtrowania, kliknij Next aby kontynuować
Wybierz regułę:
Enable -zaznacz aby włączyć regułę
Name - wpisz nazwę reguły

33

Des IP Start - wpisz początkowy adres IP
Des IP End - wpisz końcowy adres IP
Kliknij Enable aby włączyć Web Logging logowanie

34

Advanced & gt; Website Filters

Filtr stron internetowych u? ywany jest aby zablokować komputerom w sieci lokalnej
dostęp to wybranych stron poprzez adres URL. URL (ang. Uniform Resource
Locator) oznacza format adresowania zasobów (informacji, danych, usług),
stosowany w Internecie i w sieciach lokalnych. Jeśli część adresu URL zawiera
blokowane słowo -strona do której się odnosi nie zostanie wyświetlona.

Website- wpisz słowa lub adresy URL, które mają być niedostępne. URL
zawierający te słowa będzie blokowany.

35

Advanced & gt; Inbound Filters

Inbound Filters jest zaawansowaną metodą kontroli danych otrzymywanych z
Internetu. U? ywając tej opcji mo? esz skonfigurować zasady filtrowania wpływających
danych bazujących na adresach IP. Opcja Inbound Filter mo? e być u? ywana z
opcjami Virtual Sever, Port Forwarding lub Remote Administration.

Name - podaj nazwę filtra
Action - Allow (Zezwalaj) --,, przepuszczane" są wszystkie pakiety, z wyjątkiem
tych, które pasują do zadanych reguł. Deny (Nie zezwalaj) -- blokowane są
wszystkie pakiety, z wyjątkiem tych, które pasują do zadanych reguł.
Enable - zaznacz aby włączyć
Source IP Start - wpisz początkowy adres IP. Wpisz 0. 0 jeśli nie chcesz
określać zakresu adresów IP
Source IP End - wpisz końcowy adres IP. Wpisz 255. 255 jeśli nie chcesz
Save - kliknij przycisk Save aby zastosować zmiany, w celu zapisania nowych
ustawień kliknij Save settings na górze ekranu.
36

Inbound Filter Rules List - w tej sekcji zostaną wyświetlone wszystkie filtry oraz ich
reguły. Kliknij Edit w celu edycji lub Delete alby usunąć.

37

Advanced & gt; Firewall Settings

Zapora (firewall) pozwala kontrolować, które pakiety mogą być,, przepuszczone"
przez router, chroniąc twoją sieć. Funkcja SPI pomaga zapobiegać cyber atakom.
Jeśli zdecydujesz się wyłączyć wybrany komputer na zewnątrz sieci, mo? esz u? yć
opcji DMZ (Demilitarized Zone).

Enable SPI - SPI (Stateful Packet Inspection) - zaznacz opcję aby włączyć
filtrowanie pakietów
NAT Endpoint Filtering - wybierz opcję dla portów TCP i UDP:
- Endpoint Independent - pakiety przysłane na otwarty port będzie
przesyłane do aplikacji, która go otworzyła. Port zostanie zamknięty po 5
minutach bezczynności.
- Address Restricted - przychodzące pakiety muszą zawierać adres IP
wychodzącego połączenia
- Address + Port Restriction - przychodzące pakiety muszą zawierać
adres IP oraz numer portu wychodzącego połączenia
Enable DMZ Host - opcja ta pozwala
zewnątrz sieci.

wyeksponować wybrany komputer na

IP Address - podaj adres IP komputera, który ma uzyskać nieograniczony dostęp do
połączenia z Internetem. Jeśli ten host uzyskuje adres IP poprzez DHCP, nadaj mu
zarezerwowany adres statyczny Setup & gt; Network Settings & gt; Add DHCP
Reservation

38

Application Level Gateway (ALG) Configuration
Application Level Gateway - dzięki tej opcji mo? esz zabronić lub zezwolić
niektórym aplikacjom i protokołom na dostęp.

PPTP - protokół komunikacyjny umo? liwiający tworzenie wirtualnych sieci VPN
wykorzystujących technologię tunelowania
IPSEC (VPN) - zbiór protokołów pozwalających klientom VPN połączyć się z siecią
korporacyjną u? ywając IPSec. Jeśli występują problemy podczas połączenia z siecią
korporacyjną spróbuj wyłączyć IPSec, lub skontaktuj się z administratorem sieci.
RTSP - pozwala aplikacjom na u? ywanie Real Time Streaming Protocol w celu
odbierania mediów strumieniowych z Internetu.
MSN Messenger - pozwala wszystkim aplikacjom Windows/MSN Messenger działąć
poprawnie przez router.
FTP - pozwala klientom FTP transmitować dane poprzez NAT.
H. 323 - (Netmeeting) - pozwala Microsoft NetMeeting na komunikację poprzez NAT
SIP - pozwala urządzeniom i aplikacjom wykorzystującym VoIP komunikować się
przez NAT. Niektóre urządzenia i aplikacje posiadają funkcję wykrywania NAT i pracy
ponad nim, mo? e to powodować wzajemne zakłócenia w pracy z SIP.
Wake-On-LAN - pozwala właściwie funkcjonować kartom sieciowym z funkcją
Wake-On-LAN

39

Advanced & gt; Advanced Wireless

Transmit Power - pozwala ustawić siłę nadawczą anteny
Beacon Period - pakiety (sygnał radiowy)wysyłane przez Access Point w celu
synchronizacji sieci.
RTS Threshold - Wartość domyślna 2432 powinna pozostać niezmieniona.
Niewielkie zmiany dozwolone są w przypadku wykrycia niezgodności w przesyłaniu
danych.
Fragmentation Threshold - próg fragmentacji określa czy pakiety będą
fragmentowane. Przy ustawieniu 2346 bajtów, pakiety dłu? sze będą dzielone przed
transmisją.
DTIM Interval - czas, w którym pakiety DTIM będą rozsyłane do komputerów
klienckich, informująca o pojawieniu się danych, które będą do nich przesłane.

802. 11d - opcja ta włącza standard 802. 11d stworzony w celu umo? liwienia
komunikacji w sieci bezprzewodowej w krajach gdzie standard 802. 11 nie mo? e być
u? ywany. Funkcja powinna być włączona tylko w krajach wykorzystujących ten
standard.
WMM Function - włącz funkcją WMM alby polepszyć jakość działania aplikacji
głosowych oraz video.

40

Short GI - zaznacz opcję Short GI, aby zmniejszyć przerwy czasowe. Zastosowanie
tej opcji jest dość zawodne, przez co mo? e powodować zwiększoną utratę danych.

41

Advanced & gt; Advanced Network Settings

UPnP Settings - zaznacz Enabled aby u? yć Universal Plug and Play. UPnP
zapewnia kompatybilność pomiędzy urządzeniami, a oprogramowaniem.

WAN Ping - Wyłączenie tej opcji, nie pozwoli routerowy DIR-635 odpowiadać na
pakiety ping. Blokowanie pakietów ping pozwala na dodatkowe zabezpieczenie
przed atakami.
WAN Port Speer - pozwala ustawić szybkość portu WAN: 10Mbps, 100Mbps lub
Auto

Multicast streams - zaznaczenie opcji pozwala na dystrybucję multicast z Internetu.

42

Tools & gt; Administrator Settings

Admin Password - podaj hasło administratora - Administrator Login Name.
Administrator mo? e dokonywać zmiany ustawień.
User Password - podaj hasło u? ytkownika - User login. U? ytkownik mo? e
przeglądać ustawienia, ale nie mo? e zmieniać ustawień.
Gateway Name - podaj nazwę dla routera DIR-635
Remote Management - pozwala na zdalne zarządzanie routerem z Internetu przez
przeglądarkę stron WWW
Remote Admin Port - numer portu słu? ącego do zdalnego połączenia.

Inbound Filter - w tej sekcji zostaną wyświetlone wszystkie filtry oraz ich reguły.
Kliknij Edit w celu edycji lub Delete alby usunąć.

43

Tools & gt; DDNS

Dynamiczny system DNS
Aby serwer był dostępny pod zmiennym adresem IP, nale? y skorzystać z
dynamicznego systemu nazw domen (Dynamic Domain Name Service -- DDNS).
Dostęp do tak skonfigurowanego hosta wymaga jedynie znajomości jego nazwy.
Mechanizm DDNS odwzorowuje nazwę hosta na jego obecny adres, który zmienia
się przy ka? dym połączeniu z usługodawcą.
W celu włączenia funkcji Dynamic DNS, zaznacz pole wyboru Enable Dynamic
DNS. Następnie wprowadź odpowiednie informacje o serwerze DDNS. Konieczne
jest zdefiniowanie następujących parametrów:
Server Address (nazwa dostawcy DDNS)
Host Name (Nazwa hosta),
Username/Key (Nazwa u? ytkownika/Klucz),
Password/Key (Hasło/Klucz).
Verify Password/Key (Hasło/Klucz)
Timeout (czas w godz. )

Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Save Settings (Zapisz).

44

Rozwiązywanie problemów
Jeśli nie chcesz, by komputer PC miał statyczny adres IP, to musisz go tak
skonfigurować, aby wysyłał do bramy? ądanie otrzymania adresu IP.
Kliknij przycisk Start, wybierz Ustawienia, a następnie Panel sterowania.
Dwukrotnie kliknij ikonę Sieć. Na karcie Konfiguracja wybierz pozycję z protokołem
TCP/IP i posiadaną kartą sieciową. Jeśli nie ma takiej pozycji, zainstaluj protokół
TCP/IP.

Kliknij przycisk Właściwości.
Na karcie Adres IP zaznacz opcję Uzyskaj adres IP automatycznie.

45

Kliknij przycisk OK. Jeśli pojawi się pytanie o zrestartowanie komputera, kliknij
przycisk Tak.
Sprawdzanie konfiguracji IP komputera
Do dyspozycji są dwa bardzo dobre narzędzia do sprawdzania konfiguracji IP
komputera (adresu MAC i bramy domyślnej).
WINIPCFG (Windows 95/98)
W systemie Windows 95/98 kliknij przycisk Start, wybierz Uruchom i wpisz winipcfg.
W poni? szym przykładzie komputer ma adres IP 192. 100, a domyślna brama
znajduje się pod adresem 192. 1. Adresem domyślnej bramy powinien być
adres routera. W systemach Windows 95/98 adres MAC jest określany mianem
,, adresu adaptera".
Uwaga: Polecenie winipcfg mo? na równie? wpisać w wierszu poleceń systemu DOS.

IPCONFIG (Windows 2000/NT/XP)
W wierszu poleceń wpisz ipconfig i naciśnij Enter. Zostaną wyświetlone następujące
informacje o konfiguracji IP komputera.

46

Przypisywanie statycznego adresu IP
Uwaga: Bramy dla u? ytkowników prywatnych oraz routery szerokopasmowe
automatycznie przypisują komputerom w sieci adresy IP, korzystając z technologii
DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). W przypadku bramy lub routera
obsługującego protokół DHCP nie trzeba więc przypisywać statycznego adresu IP.
Jeśli wykorzystywana brama lub router nie obsługuje protokołu DHCP albo konieczne
jest przypisanie statycznego adresu IP, nale? y postępować według następującej
procedury:
Kliknij przycisk Start, a następnie Panel sterowania.
Dwukrotnie kliknij ikonę Połączenia sieciowe.
Prawym przyciskiem myszy kliknij Połączenia lokalne.
Wybierz Właściwości.
Zaznacz Protokół internetowy (TCP/IP).
W oknie Właściwości: Protokół internetowy (TCP/IP) wybierz opcję U? yj
następującego adresu IP.
Wprowadź adres IP oraz maskę podsieci. Adresy IP komputerów w sieci muszą
zawierać się w tym samym przedziale. Na przykład jeśli jeden komputer ma adres
192. 2, to pozostałe powinny mieć adresy kolejne, tj. 192. 3 i 192. 4.
Maska podsieci musi być taka sama dla wszystkich komputerów w sieci.

47

Wprowadź adresy serwerów DNS.
Adresy serwerów DNS mo? na uzyskać od operatora Internetu.

Kliknij przycisk OK.
Przypisywanie adresu IP zostało zakończone. Jeśli korzystasz z bramy lub routera
obsługującego protokół DHCP, to nie musisz przypisywać statycznego adresu IP.

48

Podstawowe informacje o konfiguracji sieci
Korzystanie z Kreatora konfiguracji sieci systemu Windows XP
W tym rozdziale omówimy sposób konfigurowania sieci domowej lub biurowej w
systemie Microsoft Windows XP.
Uwaga: Informacje o konfigurowaniu sieci w systemach Windows 2000, ME lub 98
mo? na znaleźć w Internecie, np. pod adresem http://www. homenethelp. com i
http://www. microsoft. com/windows2000.
Kliknij kolejno Start & gt; Panel sterowania & gt; Połączenia sieciowe.
Wybierz Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie.

Kiedy pojawi się powy? sze okno, kliknij przycisk Dalej.
Postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w poni? szym oknie:

49

Kliknij przycisk Dalej.
W pokazanym poni? ej oknie wybierz opcję, która najlepiej opisuje posiadany
komputer. Jeśli komputer jest połączony z Internetem przez bramę lub router,
wybierz opcję drugą, tak jak na poni? szym rysunku.

Kliknij przycisk Dalej.
Wprowadź Opis komputera oraz Nazwę komputera (opcjonalnie).

50

Wprowadź Nazwę grupy roboczej. Wszystkie komputery w sieci powinny nale? eć
do tej samej grupy roboczej.

51

Odczekaj, a? Kreator konfiguracji sieci zastosuje zmiany.

Po wprowadzeniu zmian przez kreatora kliknij Dalej.
Odczekaj, a? Kreator konfiguracji sieci skonfiguruje komputer. Mo? e to potrwać kilka
minut.

W pokazanym poni? ej oknie wybierz najbardziej odpowiednią opcję. W poni? szym
przykładzie wybrano opcję Utwórz dysk konfigurowania sieci. Dysk ten zostanie

52

wykorzystany do skonfigurowania ka? dego komputera pracującego w tej sieci. Kliknij
przycisk Dalej.

Włó? dyskietkę do napędu (w tym przypadku oznaczonego literą A).
W razie potrzeby sformatuj dyskietkę i kliknij przycisk Dalej.
Odczekaj, a? Kreator konfiguracji sieci skopiuje pliki.
Po zakończeniu działania Kreatora konfiguracji sieci Dysk konfigurowania sieci
posłu? y do uruchomienia tego samego kreatora na ka? dym z komputerów sieci. Aby
kontynuować, kliknij przycisk Dalej.

53

Odczytaj informacje zamieszczone w poni? szym oknie, a następnie kliknij Zakończ,
co spowoduje zakończenie działania Kreatora konfiguracji sieci.

W celu zastosowania nowych ustawień nale? y zrestartować komputer. W tym celu w
następnym oknie kliknij przycisk Tak.

W ten sposób zakończona została konfiguracja tego komputera. W następnej
kolejności na wszystkich pozostałych komputerach w tej sieci nale? y uruchomić
program zapisany na Dysku konfigurowania sieci. Po zakończeniu tej procedury
nowa sieć jest gotowa do pracy.

54

Nadawanie nazwy komputerowi
W celu nadania nazwy komputerowi nale? y wykonać następujące czynności:
W systemie Windows XP:
Kliknij przycisk Start (w lewym dolnym rogu ekranu).
Prawym przyciskiem myszy kliknij Mój komputer.
Kliknij Właściwości.

W oknie Właściwości systemu wybierz kartę Nazwa komputera.

Mo? esz tak? e wprowadzić Opis komputera. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne.
Aby zmienić nazwę komputera i dołączyć go do domeny, kliknij przycisk Zmień.

55

o
W wyświetlonym oknie wprowadź Nazwę komputera.
Zaznacz opcję Grupa robocza i wpisz nazwę tej grupy.
Wszystkie komputery w sieci muszą nale? eć do tej samej grupy roboczej.
Sprawdzanie adresu IP w systemie Windows XP/2000
Kliknij kolejno: Start & gt; Wszystkie programy & gt; Akcesoria & gt; Wiersz polecenia
lub kliknij Start & gt; Uruchom i w wyświetlonym oknie wpisz słowo cmd.

W wierszu poleceń wpisz ipconfig /all i wciśnij Enter. Zostaną wyświetlone wszystkie
ustawienia konfiguracyjne, tak jak to pokazano poni? ej.

56

W celu uzyskania nowego adresu IP wpisz ipconfig /renew i naciśnij Enter.
Procedura dla u? ytkowników systemów Windows 98/ME: Kliknij przycisk Start i
wybierz Uruchom. Wpisz command. W wierszu poleceń wpisz winipcfg. W celu
uzyskania nowego adresu IP kliknij Zwolnij i odnów.

Przypisywanie statycznego adresu IP
Uwaga: Bramy dla u? ytkowników prywatnych i routery szerokopasmowe
Kliknij przycisk Start, a następnie Panel sterowania.

Dwukrotnie kliknij ikonę Połączenia sieciowe.

Wybierz Właściwości.

Wprowadź adres IP oraz maskę podsieci. Adresy IP komputerów w sieci
muszą zawierać się w tym samym przedziale. Na przykład jeśli jeden
komputer ma adres 192. 2, pozostałe powinny mieć adresy kolejne, tj.
192. Maska podsieci musi być taka sama dla wszystkich
komputerów w sieci.
Wprowadź adresy serwerów DNS. Uwaga: Jeśli wprowadzasz adres
serwera DNS, musisz równie? podać adres IP domyślnej bramy.

Adresy serwerów DNS mo? na uzyskać od operatora Internetu.
Przypisywanie statycznego adresu IP zostało zakończone. Jeśli korzystasz z bramy
lub routera obsługującego protokół DHCP, nie musisz przypisywać statycznego
adresu IP.

57

Dane techniczne
Zgodność ze standardami:
IEEE 802. 11n (draft)
IEEE 802. 11g
IEEE 802. 11b
IEEE 802. 3
IEEE 802. 3u

Zarządzanie:
Przez przeglądarkę WWW

Porty:
4 porty sieci lokalnej NWay 10Base-T/100Base-TX Fast Ethernet
1 port sieci rozległej 10Base-T/100Base-TX
1 port USB

Zakres częstotliwości:
2. 4GHz ~ 2. 483GHz

Kontrolki:
Power (zasilanie)
Internet
WLAN
LAN (10/100)
Status
USB

Zasilanie:
Prąd stały, 5 V 2 A

Temperatura pracy:
0 ~ 55° C

Wilgotność:
Max. 95%

58

Pomoc techniczna
Najnowsze wersje oprogramowania i dokumentacji u? ytkownika mo? na znaleźć w
serwisie internetowym firmy D-Link.
D-Link zapewnia bezpłatną pomoc techniczną klientom w Polsce w okresie
gwarancyjnym produktu.
Klienci z Polski mogą się kontaktować z działem pomocy technicznej firmy D-Link za
pośrednictwem Internetu lub telefonicznie.

Telefoniczna pomoc techniczna firmy D-Link:
(+48 12) 25-44-000

Pomoc techniczna firmy D-Link świadczona przez Internet:
URL: http://www. dlink. pl
e-mail: dlink@fixit. pl

59

 • DIR-300 - konfiguracja QoS

  Możesz ograniczyć ściąganie p2p wyłączając w routerze funkcję [url=]UPnP. Możliwe że coś ograniczysz. Po drugie to bym zmienił router na np. Ovislink WL-1600GL z oprogramowaniem [url=]TOMATO jest tam lepsze zarządzanie priorytetami QoS.Możesz spróbować wgrać do routera DD-WRT [url=]INSTRUKCJA ale...

  Sieci LAN 08 Lut 2010 12:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2889

 • WD My Cloud 3TB - Router D-Link DIR-300 nie wykrywa dysku "NAS".

  Witajcie,Ni jestem częstym gościem na elektrodzie, staram się rozwiązywać problemy sam. Ten jednak zajął mnie na dłużej, z braku wystarczającej wiedzy.Sprawa wygląda tak.Dostawcą mojego domowego internetu jest telewizja kablowa UPC. Korzystam z ich internetu od 10 lat. Kabel z klatki schodowej...

  27 Cze 2014 23:20Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4578

  DIR-300 B5 - Instalacja DD-WRT do routera DIR-300 D-LINK B5

  Prosilbym o proces instalacji systemu do tego routera. Ze wzgledu na jego problemy z tą wersją instalacja zachodzi całkowicie inaczej. Znalazłem link do instrukcji po angielsku jednak sobie nie radze.Link to instrukcji, porady -

  08 Mar 2015 22:59Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1035

  D-llink DIR-300 problem z konfiguracja

  Witam zakupilem bezprzewodowke D-llink DIR-300. Podlaczam wszystko wedlug instrukcji, ale niestety nie moge podlaczyc sie z internetem.Posiadam internet z firmy Chello i podlaczam wszystko nastepujaco:Router D-link podlaczam pod napiecie oraz do komputera (mam w nim 2 karty sieciowe Realtek RTL8139...

  12 Sty 2009 18:05Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 6564

  dir-300 wgrywanie oprogramowania dd-wrt

  Witam. Mam problem z wgraniem oprogramowania do dir-300. Postępuje według instrukcji umieszczonych na stronie internetowej producenta, ale nic nie wychodzi. (pdf z instrukcją w pliku do pobrania) Proszę o pomoc.

  24 Paź 2009 18:32Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2579

  D-link DIR-300 czy DI-524?

  ciężko go wgrać i jest duże ryzyko uszkodzenia sprzętu.Po przeczytaniu instrukcji zgodzę się... połowicznie. Sam producent umieścił instrukcję wgrania dd-wrt na swoim eFTePie, więc nie może to być aż tak straszne. Sam planuję na dniach kupić właśnie DIR-300.ftp://ftp. dlink. pl/dir/dir-3...

  Sieci Co Kupić 23 Paź 2009 14:41Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3572

  Router D-Link DIR-300 i modem

  Witam.Wczoraj kupiłem sobie router WiFi. Podłączyłem go raczej "intuicyjnie".Router: D-Link DIR-300Modem: Scientific Atlanta EPC2203Internet - łącznie z telefonem stacjonarnym i telewizją cyfrową (UPC) - idzie na jednym kablu koncentrycznym. Kabel idzie do dekodera i modemu (Scientific).Kable...

  Sieci WiFi 28 Wrz 2014 20:23Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4224

  D-Link Dir-300 - Błąd z przekierowaniem portów w routerze D-Link Dir-300

  opisz po kolei gdzie mam wejść, gdzie co wpisać, i co włączyć.Z takimi sprawami to do instrukcji obsługi lub pomocy technicznej operatora. Nie znam tego wynalazku, kieruje się ogólnymi zasadami konfiguracji routera.

  21 Gru 2012 18:17Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 3168

  D-Link DIR-300 - nieudana próba wgrania softu DD-WRT

  Witam.. polecono mi kupno właśnie tego routera i wgranie do niego oprogramowania. Polecono mi wgrać najnowszą stabilną wersję w oparciu o instrukcję. Jak niestety w trakcie się okazało.. jest to instrukcja do innej wersji oprogramowania. Postępowałem jak pisałó w tej instrukcji.. doszedłem do...

  02 Lut 2009 23:49Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2583

  D-LINK DIR-300 Ver:B1 - Błąd w trakcie aktualizacji

  Witam,Dzisiaj chciałem zaktualizować mojego dir-300 b1.Ściągnąłem ze strony Dlinka () oprogramowanie 2. 14b01.Robiłem jak w instrukcji: jako że miałem wersję 2. 04 to zainstalowałem najpierw oprogramowanie pośrednie.Instalacja pośredniego trwała ok. 128sekund.Po tym czasie firefox nie mógł...

  22 Lip 2013 11:52Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1086

  D-Link dir-300 Proszę o szybką odpowiedz.

  Nie zupełnie nie to.W tej chwili Twój router robi jako Switch, ale w normalnej pracy powinien robić jako router,T-mobile dopuszcza pracę switcha na tym modemie. Jeśli skonfigurujemy router jako router to wydzieli nam osobną sieć i twoje komputery i telefony będą pracować za tak zwaną "maskaradą"...

  Sieci Początkujący 05 Lip 2012 07:43Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 3436

  Router Dir-300 i nowy soft

  Witam mam problem z wgraniem nowego softu do routera dir-300. Robie wszystko wg instrukcji i lipa wywala mi błąd (obrazek). Co mam zrobić żeby poszło??

  Sieci, Internet 18 Lip 2008 21:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2231

  wifi na DIR 300

  Witam serdecznie. Posiadam router DIR-300, połaczenie z netem mam przez PPPoE. Podłączyłem router zgodnie z instrukcją, kompa podłączyłem do routera i wszystko jest OK. Problem mam z siecią wifi. Po podłączeniu się laptopem do sieci wifi jaką utworzyłem nie mam internetu. Nie mam pojęcia dlaczego tak...

  22 Lis 2008 18:43Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1256

  Otworzenie portów w D-Link DIR-300

  Mam ten sam router DIR 300 i dokładnie ten sam problem, działam na Viscie i wyłączyłem wszystko co mogło blokować porty (podłączyłem kompa bezpośrednio do netu - bez routera - i wszystko działa jak należy) jak podpiąłem przez router problemy wróciły, sprawdzałem na wifi oraz na kabelku, z forwardowałem...

  01 Lut 2009 00:09Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5347

  D-Link DIR-300 - nie działające wifi @ neostrada.

  Witam, zakupilem sprzet Dlink DSL-320T i dziala on jako modem do neostrady, do niego podpialem router wifi dlink Dir-300. I teraz mam pewien problem, gdyz nie wiem jak skonfigurowac ten router, zeby wifi dzialalo razem z netem i bylo 'jakos' zabezpieczone. Probowalem juz roznych konfiguracji 'automatycznych'...

  03 Lut 2009 19:56Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5830

  D-link Dir 300 boczny przycisk

  Czy wie ktoś może do czego służy przycisk z boku routera D-link dir 300, po jego wciśnięciu diody zaczynają świecić na niebiesko ale nie wiem co to daje gdyż w instrukcji nic o tym nie ma. Dzięki za pomoc.

  25 Lip 2009 12:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5324

  D-Link DIR-300 -zrzut pamięci potrzebny

  dostałem od kolegi uwalonego D-Linka DIR-300 rev. A (próbował wgrać alternatywne oprogramowanie) i niestety efekt był taki, że router się restartował co 5s. i brak komunikacji.Wylutowałem kostkę Winbond 25X32 i w zewn. programatorze wgrałem dir300redboot. rom, router ożył - na WAN i pod 192. 168. 20. 81...

  Hardware, Software, naprawa urządzeń sieciowych 23 Gru 2009 09:09Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1108

  Zmiana ip wewnętrznego na zewnętrzne DIR-300 pomocy:)

  Witam a więc szukam instrukcji do zmienienia portu wewnętrznego na zewnętrzny tzn. jeśli ktoś umie to zrobić proszę mi to wytłumaczyć i wiem że można zadzwonić do usługodawcy ale jakiś czas nie mam jak więc proszę o opisanie mi jak to zmienić szukałem i nic a Router to DIR-300 Firmware 1. 04 na pewno...

  10 Paź 2010 01:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 665

  Ustawienia QOS - D-Link DIR 300

  Witam, posiadam router D-Link DIR 300, który powinien mieć opcje QOS... Niestety, zaktualizowałem firmware i dalej nie mam opcji do ustawienia QOS na tym routerze - Smart QOS, które powinno być jak widać w instrukcji oraz po przeczytaniu paru forum.Ma ktoś jakiś pomysł, żeby to jakoś naprawić?...

  10 Sie 2011 10:36Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3210

  D-Link DIR 300 - Połączenie routera przez mostek

  WitamPosiadam internet w Neostradzie TP który łącze przez Modem USB ADSL Sagem F(at)st 800Chciałbym wykorzystać go jako mostek do Routera DSL D-Link DIR 300Proszę o instrukcję krok po kroku jak ustawić w konfiguracji ()by internet działał na WIFI.Wydaje mi się połączenie...

  01 Wrz 2012 20:54Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 6011

  [Sprzedam]Router D-Link Dir 300

  Sprzedam Router DSL D-Link DIR 300.Używałem go tylko przez miesiąc (dostałem router od Orange i ten nie jest mi potrzebny) a pudełko zawiera wszystko co zawierało podczas zakupu routera.Opis produktu jest na stronie producenta:Pudełko zawiera:RouterZasilaczPodstawkaAntena2... śrubki...

  Komputery Bazar 09 Lut 2013 22:38Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 576

  Dlink dir-300 dd-wrt a przywracanie firmware

  nie przez lan, ale w instrukcji pisze żeby podpiąć kabel do portu w kompie i do erthnet w routerze, więc tak robie następnie czekać na diode wlan i odpalić telnet i nie ma bootloadera.Dodano po 2To ta instrukcja, przywracanie orginalnego firmware`a jest na końcowych stronach.

  05 Lut 2009 15:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 9248

  D-Link DIR-300 - soft dd-wrt nie przechodzi przez telnet

  Przy próbie zmiany softu na dd-wrt otwieram - zgodnie z instrukcją - telnet na putty, daję komendę load ap61. ram i w odpowiedzi mam timeout - czyli nic....Próbowałem już to wielokrotnie, ustawienia mam dokładnie tak jak w instrukcji. Próbowałem zmienić kabelek - i nic...Ping widzi router i jest...

  30 Sie 2009 16:25Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2097

  dlink dir-300 z ddwrt nie działa po restartcie

  Witam. Zainstalowałem dd-wrt według instrukcji z oficjalnej strony na wyzej wymienionym routerze i mam problem z restartem tego urządzenia. Postępowałem zgodnie z instrukcja i niby wszystko cacy, strona konfiguracyjna otwiera się, wszystko działa do momentu ponownego uruchomienia routera. System się...

  26 Wrz 2011 11:40Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1928

  D-Link DIR-300 i UPC - brak połączenia z Internetem

  Czyli wgrywamy DD-WRT. Korzystam z instrukcji spod 9. Uruchom telnet na adres 192. 81 na port 9000. Zobaczysz znak zachęty loadera RedBoot– RedBoot>Putty chwilę myśli. Widać czarne puste okienko konsolowe. A zaraz potem dźwięk systemowy (błąd) i okienko znika.Wiem, że to trzeba się...

  11 Sty 2012 20:45Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 8627

  Dlink DIR 300 - zmiana firmware

  Cze 4 *:)Mam pytanie dotyczace routera Dlink DIR 300, a dokladnie chodzi o wgranie alternatywnego DD-WRTw instrukcjiftp://ftp. pl/dir/dir-300/documen... napisane zeby sciagnac sobie ap61. ram, ap61. rom,...

  10 Paź 2009 11:41Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 26334

  D - Link DIR-300, konfiguracja, wyłączenie wifi.

  Na początek polecam lekturę instrukcji - wiele wyjaśni nawet przy słabej znajomości języka angielskiego.Aby wyłączyć AP trzeba na stronie konfiguracyjnej wybrać odpowiednią opcję.

  27 Paź 2008 20:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5837

  przywracanie firmware na dir-300

  Ja zmieniłem soft i jestem zadowolony. Podsyłam Ci wszystko co niezbędne do jego zainstalowania z instrukcją poPolsku.

  06 Mar 2009 21:13Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6071

  Problem Z Wgraniem Dd-wrt Do Dir-300

  Witam. Postępuję wg. tej instrukcji: ftp://ftp. pl/dir/dir-300/documenta... się na punkcie 9: "Uruchom telnet na adres 192. Zobaczysz znak zachęty loadera RedBoot– RedBoot>"Ustawiłem...

  01 Sty 2009 21:47Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 923

  Router D-link Dir-300 - zabezpieczenie sieci WiFi

  Polecam google`a i wpisać "bezpieczeństwo sieci wifi" Wypluje od groma wyników z instrukcjami i poradami....

  15 Lut 2009 19:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3023

  D-Link DIR-300 - brak możliwości wejścia do ustawień routera

  Ku ścisłości: Reset do (ustawień domyślych tej maszyny) to wg instrukcji przytrzymanie przycisku "reset" przez 20 sekund...

  10 Lip 2009 13:34Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 15472

  D-Link DIR-300 - dd-wrt blokuje internet co kilka minut

  Nie prawda, Ovislink 5460v2 w najnowszym sofcie (bodajże e17) wspiera podbicie TTLa, a MACa to już chyba każdy klonuje;)Ewentualnie Ovislink 1600GL z Tomato.prawda prawda jesli chodzi o ten router który mam... :Dzaczynam od nowa - zobaczymy - choć dalej czekam na jakieś mniej pracochłonne...

  31 Sie 2009 19:38Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2191

  problem z podłaczeniem D-Link DIR-300 pod modem od Vectry

  Wkładasz płytkę z pudełka od routera, odpala się program, czytasz instrukcje na ekranie... Wszystko tam jest, musi ci się udać:)

  25 Paź 2009 19:14Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3108

  D-link dir-300, DD-WRT problem po zainstalowaniu

  Hmmm robiłem wszystko mniej wiecej tqak jak w instrukcji na tej stronie. Zauwazylem jedną istotnglą roznicę. W tym opisie pisze aby w kroku na któym sie zatrzymałem przełaczyc kabel na lan a w instrukcji producenta nic o tym nie piszą czyli logicznie rzecz biorąc powinnismy być dalej podłaczeni do...

  18 Maj 2012 13:50Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 7859

  Internet -> Multimedia i router dlink dir-300

  zrobilem wszystko wedlug instrukcji:i efekt jest taki:i takiczyli tak jak powinno byc wdlg instrukcji aleeee strony www nadal sie nie otwieraja;).licze na pomoc bo sam sobie nie poradzeDodano po 3pare pytan pomocniczych:1. moze ktos wie czy wogole net z Multimediow...

  27 Lis 2009 08:30Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 9257

  dlink dir 300 problem wpa2

  Ja wgrałem według instrukcji ze strony dlinka oryginalny soft i niestety mam problem z WPA i WPA2. Widzę w linku który podałeś, ze ludzie w komentarzach także skarżą sie na ten problem. Czy nie ma na to rozwiązania?

  27 Gru 2009 18:15Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4681

  D-LINK Dir-300 nie działa poprawnie z kartą Atheros AR5007EG

  postaram się o jak najlepsze wyszczegółowienie problemu w celu wystawienia diagnozy przez ekspertów.Na samym początku zaznaczam, że jestem laikiem w dziedzinie komputreów, sieci, informatyki, IT etc., na co zresztą wskazuje mój nick.Zaczynę od tego, że do sieci, z której korzystam, podłączonych...

  14 Sty 2010 18:28Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 6653

  Router D-Link DIR-300 B1 - jak wgrać DD-WRT?

  Witam. Moje pytanie dotyczy jak wgrać oprogramowanie DD-WRT do routera D-Link DIR-300 B1. Szukałem instrukcji na stronie D-Link oraz na stronie DD-WRT lecz nic nie znalazłem.Proszę o pomoc.Dziękuje.

  01 Lis 2010 09:50Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8086

  jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300

  Ustawiłem według instrukcji na statycznym IP z klonowaniem MAC na tryb Client (do wyboru AP, Client Bridge, Adhoc, WDS Station, WDS AP) i wszystko wg pomocy na dd-wrt. com niestety neta nie ma. LAN działa jednak Wireless nie wysyła pakietów odbierać odbiera ale nie wysyła. Jakiejś widocznej opcji włączenia...

  05 Maj 2011 22:05Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 5883

  Podział łącza DLINK DIR-300 B1

  Instrukcja jest na ftp d link'a: [url=ftp://ftp. pl/dir/dir-300/docu...

  28 Lis 2010 13:55Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3075

  D-Link DIR-300 A1G Rozdzielenie łącza

  Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak rozdzielić internet na kilka komputerów. Szukałem i znalazłem coś o DD-WRT ale niestety nie potrafie w ogóle tego skonfigurować ani nic. Prosił bym bardzo o jakąś instrukcję jak rozdzielić internet np Głowny komputer 256kb/s a reszta kolejne 256kb/sPozdrawiam...

  04 Sty 2011 01:23Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1122

  Dlink DIR 300 zmiana Firmware na DD-wrt

  Witam wiem że temat stary odkopuję ale mam problem z wgraniem i ze znalezieniem konkretnego opisu wgrania alternatywnego oprogramowania do tego routera,przeglądałem ten temat i to co napisał w nim TooMeeKcyt."Witampozwólcie, że odkopię suchara.Wgrywanie firmware...

  05 Maj 2011 21:37Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8008

  d-link dir-300, zmiana standardu z "g" na "n" czyli 802. 11n

  D-Link DIR300 w najnowszej odsłonie (rewizja B1) obsługuję standard "N" (do 150 Mb - wg producenta). Rewizję można sprawdzić na routerze, powinno być napisane: FCC ID:KA2DIR300B1Zainstalowanie DD-WRT na tym routerze jest bajecznie proste, polecam instrukcję:

  02 Cze 2011 16:57Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 7596

  D-Link DIR-300 - wgrywanie firmware

  Witam, mam problem z ruterem DIR-300, otóż opowiem wszystko od początku:Podobno DD-WRT jest bardzo fajne, więc zainstalowałem je na ruterze. Okazało się, że jest bardzo niestabilny i uniemożliwia wiele rzeczy. Chciałem więc powrócić do oryginalnego firmware, czytałem wiele instrukcji, ale żadna nie...

  Sterowniki i BIOS 26 Sty 2012 22:42Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 6156

  Reinstalacja softu router D-link DIR-300

  Problem z otwieraniem stron może powodować zła konfiguracja komputera (antywirus, Zapora itd. ) albo routera (firewall, QoS itd. ) oraz wolny lub źle działający DNS.Ale wysokie opóźnienia i straty po stronie dostawcy oznaczają kiepskie działanie łącza i w pierwszej kolejności trzeba się za to zabrać.Możesz...

  07 Lut 2012 11:17Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 2416

  Router D-Link DIR-300 wymiana anteny na 5dBi

  Czym...? To jakieś urządzenie? Proszę o instrukcję i wytłumaczenie w jakim celu to.

  30 Mar 2012 18:54Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 5190

  Połączenie Dlink dir 300 z Tplink W8950ND

  nie da rady. mam nowszą wersję, która nie została uwzględniona w tej instrukcji.

  06 Wrz 2012 10:33Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1716

  Blokowanie TORRENT i p2p na ruterze Dlink DIR-300

  DD-WRT dla dir-300Temat stary, ale dla mnie aktualny.Możecie mi coś doradzić... Postępuję wg instrukcji instalacji dd-wrt dla Dir-300, ale kiedy odpalam putty. exe, wbijam 192. 81 port 9000 wg instrukcji, oraz różne typy połączeń telnet lub SSH, to wywala błąd i nie mam żadnego znaku zachęty....

  22 Mar 2013 18:30Odpowiedzi: 55 Wyświetleń: 16562

  d-link dir 300 - Brak internetu

  Podłączyłem router zrobiłem tak jak mówiłeś podpierając się tą instrukcjąNiestety nadal nie działa.

  25 Lip 2013 20:22Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1671

  TPL-WR841N a D-link Dir 300 AP - Podłączenie sieci bezprzewodowej

  Przecztaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Zmieniłeś soft na WR-841 aby to on odbierał po WiFi z D-Linka i rozsyłał dalej. Routerem głównym będzie DIR-300 i to on ma tworzyć sieć. Zamień go z WR-841 i skonfiguruj do odbioru neta od dostawcy. WR-841 z Gargoyle ustaw wg. tej instrukcji Rolę WR-1043 będzie...

  24 Lut 2014 09:32Odpowiedzi: 39 Wyświetleń: 5007

  Dlink DIR-300 A1 - Błąd podczas wgrywania Garoyle.

  Stałem się posiadaczem routera dlink dir-300 A1. Próbowałem wgrać mu garoyle w wersji 1. 6. 2 Korzystałem z tej instrukcji Zatrzymałem się na praktycznie ostatnim etapie, a mianowicie na fis load -l linux, odpowiedz na to w putty jest taka 'linux' not found.Połączenie w routerem mam na statycznym...

  12 Lis 2014 16:29Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 636

  Netiaspot + dir 300 jak podłączyć

  Jak najbardziej jest możliwość, aby wykorzystać ten dir300 jako AccessPoint (czyli właśnie urządzenie, które ma tylko rozsyłać sieć bezprzewodowo). Musisz tylko wyłączyć na nim serwer DHCP i połączyć ze sobą zwykłym kablem sieciowym, ze standardowymi wtyczkami sieciowymi (RJ-45) te dwa routery (w tym...

  01 Gru 2014 00:10Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 918

  Inter router d-link dir-300 ograniczona dostęp

  dostawcą internetu jest toya a tego Quick Setup nie mogę znaleźć żeby ściągnąć a płytek żadnych nie mamZresetowałem problem nie zniknął znalazłem instrukcje obsługiAle tak jak pisałem nie mogę wejść nawet na 192. 0. 1

  06 Kwi 2015 22:44Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1098

  Cisco epc3928s dlink dir 300

  [url=]INSTRUKCJAstrona 31. router ip address zmień na:w wariancie gdzie cisco spinasz z dlinkiem LAN->WAN na 192. 10. 1w wariancie gdzie cisco spinasz z dlinkiem LAN->LAN i wyłaczasz DHCP na dlinku zmień na 192. 2

  23 Gru 2015 11:36Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 3048

  Dlink DIR-300 udostępnianie netu przez wifi

  Trochę się powymądrzam, ale nie po kolei. Najpierw odrobiłem zadanie domowe, czyli zapoznałem się ze specyfikacją, bo mam router TP-Link - funkcjonalnie są podobne.1. Kable krosowe.Najwygodniej stosować układ połączeń "prosty". Zauważyłem, że spotkane dotąd kilkuletnie urządzenia sieciowe współpracują...

  03 Lut 2016 15:59Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 720

  Ubee EVW3226 / D-LINK DIR 300 - Jak połączyć modem z routerem?

  Ostatnio wprowadziłem się na nowe mieszkanie, jeszcze w trakcie remontu założyliśmy telewizję i internet z UPC. Zaraz po przeprowadzce zauważyłem, że moc sieci Wi-Fi jest bardzo słaba w salonie. Myślałem, że to wina modemu i korzystając z okazji, że pierwszy modem, który dostaliśmy miał usterkę...

  09 Cze 2016 19:56Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1191

  DIR-300 i DD-WRT potrzebna sprawdzona instrukcja

  Piszę tu ponieważ problem dotyczy zamiany firmowego firmware w DIR 300 ver. A1 na DD-wrt. Ponieważ wielokrotne próby włączania i wyłączania routera, żeby połączyć go przez telnet nie dały żadnego rezultatu postanowiłem skorzystać ze skryptu podanego na końcu instrukcji i programu Putty."rem...

  22 Lut 2015 16:09Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4186

  D-link dir 3 - Jak zmienić port na dns

  Wchodzisz na 192. 1 logujesz się klikasz ADWENCED -> pprt forwarting i wypełniasz;) Tu masz instrukcję:Strona 35.

  26 Sty 2015 12:22Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1164

  Sieć wifi z radiówki - konfiguracja sieci

  (at)birut: porada szkodliwa. To, że jakiś-tam router posiada dwie anteny wcale nie oznacza, że posiada dwa układy radiowe i będzie go można wykorzystać do odbioru i "rozsyłania" wifi, tak jak pragnie tego Autor topicu.Mam TP-Linka i w instrukcji jest napisane że można podlączyć w jedno gniazdo...

  28 Sty 2012 13:31Odpowiedzi: 52 Wyświetleń: 6889

  Koncepcja sieci WIFI - dwa routery, czy jest taka opcja.

  Witam serdecznie. Szukałem dość długo i powiem szczerze że za wiele nie znalazłem informacji na temat mojego problemu. Po jakimś czasie i po obyciu się z sieciami rozwiązałem go sam i chciałem się podzielić tymi informacjami, gdyż za pewne masa użytkowników tez chciałoby sobie taką siec zrobić.Mam...

  05 Sty 2011 11:14Odpowiedzi: 43 Wyświetleń: 6545

  jak podłączyc modem neostrady do routera?

  Jeszcze mam drugi router d-link DIR-300. Czyli kabel telefoniczny podlaczam do routera d-link DI-604, a nastepnie łączę kablem RJ45 te dwa routery ze sobą i następnie łączę kablem RJ45 router DI-604 z kompem? Czy DIR-300 z kompem? Tylko dlaczego w instrukcji obslugi DI-604 napisali, że port WAN to...

  19 Lut 2010 21:04Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 12146

  Win 7 - Zrywanie połączenia z internetem podczas pobierania

  Witam. Chciałbym przedstawić swój problem, otóż od pewnego czasu podczas pobierania plików (np. Diablo II - ze stronki Blizzarda ofc. ), niekiedy podczas oglądania filmików (na youtube nie występuje problem, jedynie na innych portalach) zrywane jest moje połączenie z internetem. Na ikonce sieci pojawia...

  13 Mar 2010 15:45Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1827

  Pomoc przy sieci na dwóch routerach

  Ok już wróciłem:) Przepraszam za to że mnie trochę nie było ale nie mogłem odpisać.Router1 to D-link DSL-2640BRouter2 to D-link DIR-300znalazłem taką instrukcję na stronie producenta co do dir-300 jak wprowadzić w tryb wyłącznie AP[url=]TUTAJ i będę jeszcze próbował, po tym zabiegu do routera...

  10 Lis 2010 15:34Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4666

  Huawei E5577C - Połączenia routera LTE z innym routerem i WD MYCLOUD

  Ogólnie to wiedząc, że masz urządzenia, które wymagają portów LAN po co wziąłeś zabawkę MiFi czyli mobilny routerek E5577 takowych portów nie posiadający? Takie routerki nie nadają się do ciągłej pracy 24/7 i tworzenia sieci domowej z pełnego zdarzenia. do tego celu trzeba było brać router z modemem...

  13 Mar 2016 09:13Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 3549

  canon ip4500 zamienniki

  pqma instrukcja którą podałeś bardziej przypomina mi instrukcję do "kasowania pampersa" w drukarce ale może się mylę.Może uznacie mnie za laika który nie powinien wypowiadać się na forum ale co to na litość boską jest " dir 300":? :

  Drukarki, ksero Regeneracja 06 Mar 2009 22:06Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 6559

  Intellinet 523431 - problem z konfiguracją

  Kolega dał mi routerObrazki należy wklejać zgodnie z

  16 Lut 2009 10:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2156

  Problem przy zmianie firmware w routerze D-Link

  Witam! Mam problem z moim routerem D-Link DIR-300 po zmianie oprogramowania na DD-WRT(v24 SP1). Postępowałem zgodnie z instrukcją i przy wgrywaniu firmware nie było żadnych problemów(wszystko "szło" zgodnie z instrukcją). Dopiero po zakończeniu mam następujące problemy: Router się co ok. 30-60 sekund...

  17 Cze 2011 20:45Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1266

  D-Link jak podzielic transfer?

  Oprogramowanie mam już pobrane, tylko w instrukcji jest napisane:configure your local ip to 192. 80 connect your lan cable to the WAN port of the router. plugoff the power cord and replug it. You must press the RESET key for 5 sec. now enter the redboot using telnet and ip 192. 81 and...

  04 Wrz 2011 16:22Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1928

  Pentegram USB. Zrywa połączenie. Wina karty?

  Mam router dir-300 ikartę pentagram USB. Po zainstalowaniu jej zgodnie z instrukcją mam połączenie i działa, ale po kilku minutach zrywa połączenie na ikonce którego jest informacja brak połączenia z zaporą, a na ikonce karty na pasku pojawia się no exist. Tak jest na każdym kompie gdzie próbowałem instalacji. Czy...

  13 Kwi 2008 11:45Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1241

  wifi->wifi na 2 laptopy

  Pogrzebałem jeszcze w firmie D-Link mógłbym się skusić na niego. Pytanie czy zestaw ktory wybrałem będzie sensowny?D-Link DIR-300 Wi-FI RouterD-Link DSL-2640B Router WiFi Modem ADSLMam jeszcze pare pytań w kwesti połączeń. Te dwa urzędznia łączymy kablem lan w miejscu oznaczonym internet?I...

  03 Sty 2010 10:54Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1281

  Połączenie laptopa i PC do netu bezprzewodowo

  1. lacze bedzie sie dzielilo na dwa kompy( jeden sciaga ile wlezie= drugi mul przy wuwuwu)2. router jest Twoim "mikroserwerem" net na jednym i drugim kompie dziala niezaleznie od siebie(np nie musisz miec wlaczonej stacjonarki zeby lap chodzil).3. Pytanie- czy kazdy komp podpiety pod Twoj modem...

  06 Sty 2010 14:17Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1925

  Laptop nie widzi drukarki przez WiFi

  Witam od niedawna mam zainstalowaną sieć WiFi w mieszkaniu opartą na routerze D-Link Dir-300. W sieci pracuje jeden komp po kablu i laptop przez WiFi.Niedawno okazało się że będzie potrzeba drukowania na drukarce podłączonej do PC dokumentów z laptopa.Nie bardzo wiem jak to zrobić, na pewno trzeba...

  02 Kwi 2010 17:29Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 42137

  Router zamiast karty wifi

  Przeczytaj to uważnie a nie będziesz miał pytań.niestety Dir- 300 nie posiada wbudowanego modemu przez co stacjonarny nadal musi być włączony i dopiero on wysyłać będzie internet na routerwięc ta instrukcja jest bezużytecznaDodano po 7hicat! :D jestem zdumiony ale to działa...

  08 Wrz 2010 22:40Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1733

  Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient

  Posiadam w domu sieć bezprzewodową WiFi z użyciem routera D-Link DIR-300. Ostatnio zakupiłem dekoder Telewizji na Kartę ADB 2850ST, który wśród swoich funkcji posiada m. in. radia internetowe. Aby te radia uruchomić oczywiście wymagane jest podłączenie dekodera z internetem za pośrednictwem przewodu...

  17 Wrz 2011 10:43Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 21407

  Problem z Dedicated Server

  Już dodałem te informacjeRouter: Wireless Router DIR-300 D-LinkMam Neta 8 mb/s VectraA jakbyś mógł mi wytłomaczyc z tym TCP i UDPBo niewiem jak to zrobic);Pobrałem ten program z twojego linkai ustawiłem na mój routerI dodałem Counter-Strikei pisze mi tak:Name CSTCP 27020-27039UDP...

  28 Paź 2010 10:41Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 3531

  HP Photosmart B110 - problem z Wi Fi

  Witam, te forum to juz dla mnie ostatnia deska ratunku. Licze na wyrozumialosc i pomoc.Kupilem drukarke HP B110 z modulem Wi Fi i nie ukrywam, ze bardzo mi zalezy na drukowaniu wlasnie bezkablowo. Jednak od wielu godzin nie doszedlem praktycznie do niczego. W domu mam router D-Link DIR 300, komputer...

  Drukarki, ksero Początkujący 14 Lis 2010 17:16Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 8189

  Utworzenie sieci wifi w domu

  Z etgo, co znalazłem w internecie, modem ten posiada port ethernet. W związku z tym można wybrać najprostsze, a zarazem najtańsze rozwiązanie.Wystarczy kupić dowolny router z obsługujący sieć WiFi. Pisząc dowolny mam na myśli jednak coś markowego, oferującego dobre zabezpieczenia i niezbędne funkcje....

  02 Kwi 2011 18:34Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2931

  Wzmocnienie sygnału wifi routerem z dd-wrt

  Z problemem walczę trzeci dzień, przeczytałem kilka instrukcji zrobiłem kilkanaście różnych konfiguracji i za nic nie chce ruszyćChciałbym zwiększyć zasięg wifi używając dodatkowego routera. Jest na nim dd-wrt i jest tam dostępna opcja wzmacniacz. Myślałem że to będzie działać ale póki co...

  14 Maj 2014 23:08Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4244

  Polaczenie wifi pomiedzy modem a routerem

  Potrzebuej szybkiej fachowej pomocy, co nieco lapie sie w konfiuguracji sieci ale mam problem.Dostalem modem zamiast routeru wifi i chce zrobic z niego siec wifi. Opisze na poczatku jaki sprzet posiadam i co chce z nim zrobic.Polaczenie internetowe mam do modemu Cisco z ktorego jest 1...

  07 Lis 2012 00:37Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1986

  Połączenie TP Linka W8901G z Liveboxem 2. 0 przez WiFi

  Witam z tego co pisze w instrukcji to urządzenie pracuje tylko w trybie Access Point. Wiec musiał byś go połączyć kablem z livebox-em żeby rozsyłał internet bezprzewodowo. Pozostaje albo wymiana urządzenia albo dokupienie urządzenia które pracuje w trybie AP-Client.Mam jeszcze DLink-a DIR 300 czy...

  05 Kwi 2013 06:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1254

  D-link Dir300 - DD-WRT czy Openwrt?

  W pole "Router Database" wpisujesz: D-Link DIR-300 B1, klikasz w wynik i masz do pobrania soft.Zapoznaj się z tymi instrukcjami:

  25 Paź 2014 12:07Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 5385

  Nie można połączyć z siecią wi-fi

  Problem jak w temacie. A teraz przejdę do opisu.Otóż 4 tygodnie temu zaczął się u mnie problem z internetem. W pewnych godzinach rozłączało na wszystkich urządzeniach z różnicą 15-30 min między urządzeniami na 15-45 minut. Zaczęło się od 2 razy dziennie a skończyło na 8 w ciągu 24h. Przedtem,...

  13 Gru 2019 18:18Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 384

Instrukcja instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów Frigidaire Feb30t5d

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów Frigidaire Feb30t5d

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów Frigidaire Feb30t5d