Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite Xga Lcd Projector

Instalacja i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite XGA LCD Projector to najnowsze narzędzia do instalacji i obsługi projektora LCD firmy Epson. Instrukcja instalacji zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji projektora i jego konfiguracji, aby mógł on pracować poprawnie. Podręcznik użytkownika zawiera kompletną listę wszystkich funkcji projektora. Zawiera również informacje na temat jego obsługi i konserwacji, a także wskazówki dotyczące wyświetlania obrazu na dużym ekranie. Podręcznik zawiera również ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa i informacje o gwarancji. Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite XGA LCD Projector to podstawowe narzędzia niezbędne do sprawnego działania tego projektora.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite Xga Lcd Projector

 • fabrycznie nowa
 • moc: 170 W
 • gwarancja bez limitu godzin
 • wysoka jakość
 • certyfikaty: CE, ROHS

Lampa do projektora Movano z naszej oferty to nie tylko atrakcyjna cena, to również wytrzymałość i solidność!

Dzięki zastosowaniu solidnych i wysoko jakościowych komponentów, spełnia swoją funkcję w przeciwieństwie do podobnych układów w chińskich zamiennikach, które często nie spełniają żadnych norm.

Należy uważać na lampy o podejrzanym nazewnictwie. Niestety w większości przypadków są to indywidualne importy, pod własną marką, bardzo często z najtańszych i najgorszych komponentów.

Dlatego też zachęcamy do rozważnego zakupu danej lampy jako lepszej alternatywy dla wątpliwych produktów niewiadomego pochodzenia!

Wysoka jakość

Lampa movano do projektora służy do wyświetlania na ekranie projekcyjnym obrazu ruchomego lub nieruchomego. Jest zbudowana z bańki i plastikowego modułu (obudowy umożliwiającej szybki montaż zaraz po wyciągnięciu z opakowania). Oznacza to, że wybierając produkt kompletny nie będziemy tracić czasu na długą instalację lampy. Oferowany produkt jest łatwy i szybki w montażu.

Dzięki wysokiej rozdzielczości, jasności i kontrastowi na wysokim poziomie Twoje prezentacje staną się bardziej fascynujące, teksty bardziej wyraziste, a kolory w filmach bardziej żywe, nawet z dużych odległości. 

Najwyższą jakość potwierdza gwarancja, która wynosi aż 6 miesięcy bez limitu godzin. Przy większości zamienników innych firm, a nawet lamp oryginalnych okres gwarancji wynosi tylko 3 miesiące i najczęściej posiadają limity czasowe. 

Certyfikaty

Lampy do projektorów Movanoskierowane są do najbardziej wymagających użytkowników, ceniących sobie bezstresową i komfortową pracę. O jakości produktu świadczą uzyskane certyfikaty CE i ROHS oraz ścisła kontrola jakości eliminująca powstanie ewentualnych defektów.

Zaufany producent

Nasze lampy pochodzą bezpośrednio od importera, firmy ICO - właściciela uznanych marek, takich jak Movano oraz Mitsu, który otrzymał Laur Klienta Odkrycie Roku 2017.

Dana firma posiada już wieloletnie doświadczenie i dlatego importuje wszystkie produkty tylko od sprawdzonych producentów, którzy w ofercie posiadają produkty najwyższej jakości w danym segmencie cenowym. Lampy do projektorów od firmy ICOmożna spotkać w sklepach polskich oraz zagranicznych.

Instrukcja wymiany lampy projekcyjnej i jej użytkowania:

 • Lampę projekcyjną należy zawsze wymienić po pojawieniu się komunikatu zgłaszającego daną potrzebę. Kontynuowanie użytkowania projektora po osiągnięciu żywotności lampy projekcyjnej grozi jej eksplozją.
 • Przed wymianą lampy należy wyłączyć projektor i poczekać aż wentylatory chłodzące zatrzymają się i wystudzą projektor. Następnie należy odłączyć kabel zasilający i poczekać co najmniej godzinę do ostygnięcia lampy projekcyjnej.
 • Nie należy dotykać lampy bezpośrednio po wyciągnięciu z projektora. Lampa będzie bardzo gorąca i może spowodować oparzenia.
 • Jeżeli wymaga tego dany projektor należy wyczyścić filtry powietrza przed instalacją nowej lampy.
 • Pod żadnym pozorem nie należy usuwać żadnych śrub z obudowy lampy - może to skutkować porażeniem prądem.
 • Wszelkie odciski palców pozostawione na powierzchni lampy mogą powodować niepożądane cienie i niską jakość obrazu. Należy uważać na szkło osłaniające żarnik lampy projekcyjnej.
 • Podczas wymiany lampy, należy używać zawsze tego samego modelu. Typ lampy podany jest w instrukcji użytkowania dostarczonego z projektorem, a także zwykle na etykiecie projektora.
 • Ważne! Każdy projektor jest inną konstrukcją, dlatego przy wymianie lampy należy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi projektora. Jeżeli nie jest ona dostępna należy skontaktować się z miejscowym dealerem/sprzedawcą w celu uzyskania pomocy.

FAQ - na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy?

1. Ile godzin powinna działać lampa?

Przyjmuje się, iż przeciętna żywotność lampy w projektorze to 2000 do 3000 godzin, jednakże w niektórych przypadkach producent zaleca wymianę lampy na nową po 1500 godzin lub 4000 godzin.

Zużywanie się lampy przypomina wypalanie się kineskopu w telewizorze CRT i każdorazowo następuje stopniowo. Oznacza to, że degradacja obrazu postępuje od pierwszego dnia użycia projektora.

Niejednokrotnie można nie zauważyć postępującego spadku jakości obrazu, dlatego też większość markowych producentów stosuje liczniki czasu pracy lampy i sygnalizatory ich wymiany.

Żywotność lampy może także skrócić przypadkowe odłączenie zasilania. Wentylatory zamontowane w projektorze mogą nie zdążyć ostudzić lampy, co może doprowadzić do jej pęknięcia, a tym samym uszkodzenia.

2. Co oznacza właściwie “zamienna lampa"?

Zamiennik to produkt nie sygnowany / oznaczony oryginalnym logiem producenta, pochodzący z innych fabryk. Nie oznacza jednak że są słabej jakości - często wręcz przeciwnie, gdyż zamienne produkty także są produkowane w wyspecjalizowanych fabrykach, których jest zaledwie kilka na świecie.

3. Lampa z modułem czy bez?

Kupując lampę z modułem, czy to zamienną czy oryginalną wiesz, że otrzymasz produkt kompletny i gotowy do użycia w projektorze. Lampa projekcyjna składa się z bańki oraz modułu (plastikowej obudowy oraz w niektórych wypadkach elektroniki, zliczającej np. liczbę godzin). W niektórych lampach wymiana samej bańki (czyli przełożenie bańki do starego plastiku / obudowy) jest prosta, dlatego producenci udostępniają możliwość zakupu tylko tego elementu. Przełożenie bańki do starej obudowy (plastikowego modułu) wymaga pewnych umiejętności, jeśli nie jesteś ich pewny możemy to zrobić za Ciebie.

4. Obraz w projektorze staje się ciemniejszy, co to oznacza?

Być może nadszedł czas, aby wymienić lampę projektora. W lampach metalo-halogenkowych, zauważysz ściemnienie jasności obrazu kiedy lampa będzie tracić moc. W znacznej większości projektory pozwalają sprawdzić liczbę godzin jaką projektor wyświecił. Należy sprawdzić w instrukcji swojego projektora ile lampa powinna wytrzymać i porównać dane wartości.

5. Po wymianie lampy obraz nadal nie jest jasny

Lampa projekcyjna to tylko jeden z elementów układu optyki w projektorze. Za odpowiednią prezentacje obrazu odpowiadają także filtry polaryzacyjne oraz inne elementy, które naturalnie potrafią się zabrudzić lub zużyć podczas użytkowania projektora. Należy pamiętać, że przy każdej wymianie lampy zalecana jest konserwacja projektora, poprawia ona wymiernie chłodzenie urządzenia, co przekłada się na długość pracy lampy (wymierne oszczędności) oraz poprawia jasność świecenia w projektorze.

CECHY PRODUKTULampa Movano do projektora Epson EMP-1700, EMP-1710, 1505, 1700, 1700C

 • Marka produktu: Movano
 • EAN: 5903050371326
 • Kod producenta: LZ/EP-EMP1710
 • Stan: nowy
 • Typ_lampy: UHE
 • Moc: 170W
 • Gwarancja: 6 miesięcy
 • Zamiennik: ELPLP38, V13H010L38
 • Produkt jest kompatybilny między innymi z następującymi modelami urządeń

  (w celu łatwiejszego odnalezienia interesującego Cię modelu można skorzystać ze skrótu klawiaturowego CTRL+F, a następnie za pomocą klawiatury wpisać model)

  Epson

  EMP-1505, EMP-1700, EMP-1705, EMP-1707, EMP-1710, EMP-1715, EMP-1717, EX100, PowerLite 1505, PowerLite 1700, PowerLite 1700c, PowerLite 1705, PowerLite 1705c, PowerLite 1710, PowerLite 1710c, PowerLite 1715, PowerLite 1715c, PowerLite 1717, PowerLite 1717c

Instrukcje obsługi i przewodniki użytkownika Drukarki Epson

YMożesz pobrać za darmo instrukcje PDF dla Drukarki Epson.
Mamy 2, 148 darmowych instrukcji użytkowania PDF dla 1, 135 produktów Epson w kategorii Drukarki.

 • 1
 • 23456789abcdefghiklmnprstuwx

Oferujemy Tobie Przewodnik Użytkownika dla Epson PowerLite X12 XGA 3LCD Projector: plik PDF 3. 8 Mb, 179 stron.

Na tej stronie możesz pobrać to Przewodnik Użytkownika i przeczytać w internecie. Będziesz także mieć możliwość zadania pytania o Epson PowerLite X12 XGA 3LCD Projector.

Pobierz Epson PowerLite X12 XGA 3LCD Projector Przewodnik Użytkownika

 Rozmiar pliku: 3. 8 Mb

Policz strony: 179 strońPolicz wyświetlenia: 781 wyświetleńRodzaj pliku: Portable Document Format (PDF)

Przeczytaj w internecie Epson PowerLite X12 XGA 3LCD Projector Przewodnik Użytkownika

Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite Xga Lcd Projector

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite Xga Lcd Projector

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Epson 1710c Powerlite Xga Lcd Projector