Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011 to instrukcja obsługi urządzenia Honeywell 788011, która zawiera informacje na temat budowy, instalacji, konserwacji, korzystania i użytkowania. Instrukcja zawiera także informacje na temat bezpieczeństwa użytkowania, w tym wymagania dotyczące określonych czynności, które należy wykonać w celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania oraz działania. Instrukcja ta zawiera również szczegółowy opis funkcji, sposobu działania i ustawień, a także wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania i konserwacji Honeywell 788011.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011

W tym artykule dowiesz się:

1. Jak przygotować patelnię żeliwną do użytkowania?

2. Dlaczego żeliwna patelnia rdzewieje? Powody rdzewienia żeliwnych naczyń kuchennych. Jak tego uniknąć, jak dbać o żeliwne naczynia?

Jak przygotować patelnię żeliwną do użytkowania? Preparacja patelni żeliwnej - instrukcja.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup żeliwnych naczyń kuchennych musisz wiedzieć, że dokonałeś świetnego wyboru. By w pełni cieszyć się z ich użytkowania poniekąd przez resztę swojego życia należy w pierwszym okresie o nie zadbać i w odpowiedni sposób przygotować.

Każde nowe naczynie żeliwne pokryte jest cienką warstwą oleju technicznego, który konserwuję i zabezpiecza jego powierzchnie od chwili wyprodukowania do momentu przygotowania do użytku. Musimy pozbyć się konserwacji, wypalić/wypiec naczynie i stworzyć w procesie polimeryzacji nieprzywierającą naturalną powłokę (podczas podgrzewania na powierzchni tłuszcz wiąże się z metalem i tworzy twardą nieprzywierającą skórkę chroniącą metal).

Przygotowanie naczyń żeliwnych na kuchence

1. Dokładnie umyj patelnię pod ciepłą wodą używając delikatnego detergentu, gąbki, zmywaka. Osusz ręczniczkiem papierowym. 

2. Umieść patelnię na kuchence i rozgrzej, wsyp sól ok. 300-500g i piecz przez 10-15 minut okresowo mieszając. Stopniowo kolor patelni zacznie zmieniać się na jaśniejszy, bardziej szary. Poczekaj, aż kolor wyrówna się na całej powierzchni następnie wyłącz i pozwól jej ostygnąć.

3. Po wystygnięciu należy ponownie umyć patelnię i osuszyć.

4. Nanosimy na całej wewnętrznej powierzchni patelni olej jadalny rafinowany, najlepiej rzepakowy lub słonecznikowy.

Przygotowanie naczyń żeliwnych w piekarniku

1. Dokładnie umyj patelnię pod ciepłą wodą używając delikatnego detergentu, gąbki zmywaka. Umieść patelnię w piekarniku i podgrzewaj przez 5-10 minut temp 100-120 °C w celu dokładnego osuszenia. Po 10 minutach wyjmij patelnię i zwiększ temperaturę do 180 °C

3. Nanieś dokładnie na całej powierzchni patelni niewielką warstwę roślinnego oleju rafinowanego, najlepiej rzepakowego lub słonecznikowego. Umieść patelnię w piekarniku na środkowej półce do góry dnem, zacznij wypiekać. Wypiekaj patelnię w piekarniku przez 60 minut i zostaw do całkowitego wystygnięcia.

Możesz powtórzyć ten proces kilka razy, ale najlepszym rozwiązaniem do opracowania błyszczącej patyny jest po prostu gotowanie.

Dlaczego żeliwna patelnia rdzewieje? Powody rdzewienia żeliwnych naczyń kuchennych. Jak tego uniknąć, jak dbać o żeliwne naczynia?

Niewłaściwe użytkowanie żeliwnych naczyń kuchennych lub zaniedbanie zasad użytkowania może doprowadzić do rdzewienia. Dzieje się tak, ponieważ żeliwo nie jest pokrywane dodatkowymi, syntetycznymi powłokami. Nadmiar wilgoci wnika w pory materiału i w ten sposób tworzy się korozja.

Kiedy żeliwne naczynie rdzewieje? Korozja może wystąpić, jeśli:

● pozostawisz w nim ugotowane jedzenie,

● umyjesz żeliwne naczynie w zmywarce do naczyń,

● naczynie moczyło się w zlewie przez dłuższy czas,

● nie wytrzesz lub nie osuszysz naczynia po umyciu.

Pamiętaj, że rdzewienie żeliwnej patelni nie jest poważnym problemem. Możesz łatwo się go pozbyć i wcale nie oznacza to uszkodzenia naczynia. Najlepiej jednak przestrzegać zaleceń użytkowania, w przeciwnym razie rdzewienie żeliwa jest nieuniknione.

Rdzewienie żeliwnego naczynia kuchennego – jak tego uniknąć?

przed pierwszym użyciem pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu naczynia (patrz: sekcja "Jak przygotować patelnię żeliwną do użytkowania? Preparacja patelni żeliwnej - instrukcja. "),

nie myj żeliwnego naczynia w zmywarce,

● nie pozostawiaj w naczyniu ugotowanego jedzenia i umyj patelnię zaraz po użytkowaniu,

● za każdym razem, po umyciu, wytrzyj żeliwne naczynie do sucha i zawsze przechowuj je w suchym miejscu,

używaj żeliwnych naczyń regularnie – z czasem na patelni wytworzą się trwałe, naturalne powłoki minimalizujące ryzyko pojawienia się rdzy.

Mycie naczyń żeliwnych

naczynia żeliwne najlepiej myć gdy są jeszcze ciepłe, zaraz po użytkowaniu.

● do mycia używamy tylko gorącej wody, gąbki, zmywaka lub twardej szczotki.

● do zaschniętej, zapalonej patelni możemy użyć pasty z soli kuchennej i wody.

● po każdym myciu osuszamy naczynie ręczniczkiem papierowym i w pierwszym okresie, zanim powstanie powłoka ochronna, "olejujemy" - z użyciem ręcznika papierowego rozcieramy na wewnętrznej stronie patelni niewielką ilość dowolnego oleju roślinnego. 

Jak wyczyścić żeliwne naczynie kuchenne z rdzy?

1. Dobrze umyj naczynie sztywną szczotką lub ścierką do oczyszczania patelni z rdzy. Możesz wykorzystać łagodny detergent, np. płyn do mycia naczyń,

2. Opłucz naczynie i wykonaj procedurę przygotowania patelni do użytku tak, jak przed pierwszym użyciem.

Jeżeli będziesz odpowiednio pielęgnować żeliwne naczynia kuchenne, ich żywotność będzie wręcz nieograniczona! Smaku potraw gotowanych w żeliwie jest niesamowity i nie da się go porównać z niczym, dlatego warto stosować się do tych kilku prostych zasad użytkowania!

Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

Rozwiń

INSTRUKCJA MONTAŻU, UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI PRODUKTÓW FHU MEGAANDREA ANDRZEJ TRYBUS

Żeby produkty długo pełniły swoją funkcję należy je użytkować z godnie z przeznaczeniem, dokonywać okresowych kontroli i konserwacji i naprawić uszkodzenia nie podlegające gwarancji.

Nie stosowanie się do instrukcji, zaleceń i wytycznych producenta w kwestii użytkowania i konserwacji produktów lub brak udokumentowania wymaganych przeglądów okresowych może skutkować odrzucenie reklamacji i utratą gwarancji.

1. ELEMENTY DREWNIANE

W trakcie eksploatacji produktów z elementami drewnianymi tj. szczeblami, listwami deskami mogą na ich powierzchni pojawiać się pęknięcia struktury drewna o różnej szerokości i głębokości. Są one wynikiem tzw. Pracy drewna, czyli kurczenia się i pęcznienia drewna, spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Drewno jest materiałem higroskopijnym co znaczy, że dostosowuje swoją wilgotność do otoczenia.
W okresie zimowym przy małej wilgotności względnej powietrza drewno oddaje wodę i się kurczy,
a w okresie letnim odwrotnie- zwiększa swoją objętość. Żadna powłoka malarska nie chroni drewna całkowicie przed wpływem warunków atmosferycznych i przenikaniem wilgoci, dlatego „przez pracę” drewna na powierzchni szczebla/listwy/deski mogą się pojawić niewielkie pęknięcia powierzchniowe szerokości do 1-3 mm i głębokości 2-3 mm. Jest to proces naturalny i nieunikniony. Pęknięcia winny być niezwłocznie zaszpachlowane i zaimpregnowane. Na życzenie producent poda nazwę środka użytego do impregnowania, żeby naprawiony element nie różnił się od pozostałych i żeby zostały zachowane walory estetyczne produktu.

Konserwacja elementów drewnianych

Powłoki drewniane impregnowane olejami lub woskami olejnymi należy konserwować raz na trzy miesiące, co zapobiegnie przedwczesnemu zniszczeniu. Konserwacja polega na olejowaniu lub pokrycie warstwą wosku powierzchni elementów drewnianych.

Powłoki lakierowane należy konserwować raz na pół roku. Konserwacja polega na pokryciu warstwą lakieru powierzchni elementów drewnianych.

Obowiązek konserwacji oraz koszty z tym związane spoczywają na właścicielu użytkowniku. Konserwacje elementów drewnianych winny być udokumentowane (data, rodzaj środka, podpis wykonującego konserwację).

W przypadku stwierdzenia mechanicznych uszkodzeń należy takie uszkodzenia w miarę możliwości szybko naprawić i zabezpieczyć. Wszelkie uszkodzenia powłoki powstałe w skutek użytkowania należy naprawić i zabezpieczyć. W tym celu należy elementy drewniane przeszlifować, oczyścić z zanieczyszczeń i pyłu. Tak przygotowaną powierzchnię należy zabezpieczyć przez nałożenie warstwy środka impregnującego (bejca, lakier, olej etc. ) Rodzaj środka należy skonsultować z producentem.

2. ELEMENTY STALOWE

Stal to najczęściej stosowany przez nas materiał. Używamy stalowych rur o średnicy od 20 do 60, 3 mm i zamkniętych profili stalowych o przekrojach 20x20 aż do 300x300 w różnych grubościach ścianki.

Stalowe są również elementy produktów z kategorii małej architektury miejskiej i elementy wiat. Dach- blacha trapezowa, ściany- blacha perforowana, blacha trapezowa lub stalowa siatka, czy krata.

Wyroby są wykonywane ze stali konstrukcyjnej. Produkty są cynkowane ogniowo lub galwanicznie
i mogą być dodatkowo malowane proszkowo lub natryskowo-elektrostatycznie na dowolny kolor
z palety RAL. Wspomniane metody ochrony antykorozyjnej jest jedną z najlepszych metod zabezpieczenia elementów. Ślady korozji, mogą pojawić się w przypadku, gdy dojdzie do mechanicznego uszkodzenia powłoki (otarcia, zarysowania lub uderzenia). Zaleca się okresowe przeglądy (co 6 miesięcy) w celu skontrolowania konstrukcji i/lub wypełnień i ocenienia jej stanu.
W przypadku stwierdzenia korozji należy skonsultować się z producentem.

Usuwanie uszkodzeń elementów stalowych

Prace naprawcze należy wykonać w warunkach: temperatura otoczenia powinna wynosić od +5°C do +40°C i wilgotność powietrza nie może przekraczać 80%.

Uszkodzoną powierzchnię należy oczyścić za pomocą papieru ściernego, następnie odtłuścić oczyszczoną powierzchnię dostępnymi środkami na rynku. Po oczyszczeniu powierzchni i odpyleniu miejsca uszkodzenia należy nanieść farbę podkładową cynkową (rodzaj i typ farby należy skonsultować z producentem).

Po wyschnięciu farby podkładowej i jej zmatowaniu nałożyć farbę zewnętrzną we właściwym kolorze (rodzaj i typ farby należy skonsultować z producentem).

W przypadku dużych uszkodzeń należy wyrób wypiaskować i ponownie zabezpieczyć antykorozyjnie, poprzez cynkowanie i malowanie proszkowe.

Niedozwolone jest czyszczenie powierzchni elementów stalowych za pomocą chemicznych rozpuszczalników lub mocnymi środkami chemicznymi

Czyszczenie. Nie wolno czyścić produktów ze stali szczotkami drucianymi. Czyszczenie- szmatką lub szczotką. Można stosować środki do czyszczenia stali środki dostępne w sprzedaży.

3. DODATKOWE INFORMACJE

A) WIATY

Wszelkiego rodzaju wiaty w tym rowerowe, przystankowe, śmietnikowe, palarnie, zadaszenia etc. muszą być montowane zgodnie z prawem budowlanym i ze sztuką budowlaną. Montaż może być wykonany przez osadzenie w bloczkach betonowych lub zakotwienie w podłożu.

Należy dokonywać okresowej kontroli wiat. Zalecamy kontrolę wiat co najmniej raz na pół roku. Uszkodzenia mechaniczne nie podlegające gwarancji należy możliwie szybko naprawić po konsultacji z producentem.

Konserwacje i użytkowanie- należy stosować punkty 1 lub 2 tego dokumentu odpowiednie dla zastosowanego materiału.

Rynny. Wiaty, zadaszenia i inne produkty wyposażone w rynnę lub rynny winny podlegać okresowemu przeglądowi i konserwacji co dwa miesiące, a wiaty zamontowane w pobliżu drzew co jeden miesiąc. Z rynien należy usunąć zanieczyszczenia, zalegające liście itp. Zapchana rynna nie będzie spełniała swojej funkcji, a przelewająca się woda może spowodować zacieki na elewacji. Za uszkodzenia spowodowane zaniechaniem przeglądów i konserwacji producent nie odpowiada.

Czyszczenie. Do czyszczenia i mycia ścian i elewacji należy stosować środki dedykowane do czyszczonego materiału.

B) ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY

Elementy małej architektury (w tym stojaki rowerowe wszelkiego typu, ławki, kosze na śmieci, tablice ogłoszeniowe, bariery, barierki odbojniki, spoczniki itp. ) należy montować w miejscach zgodnych
z obowiązującymi przepisami i w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi znajdujących się w ich bezpośrednim otoczeniu.

Niedopuszczalne jest użytkowanie wyrobu uszkodzonego lub niekompletnego. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub braku któregokolwiek z elementów należy niezwłocznie wycofać go
z eksploatacji i skontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym za montaż lub producentem wyrobu.

-ŁAWKI

Użytkowanie. Elementy małej architektury służący do wypoczynku statycznego człowieka w pozycji siedzącej. W trakcie użytkowania niedozwolone jest siedzenie na deskach stanowiących oparcie
i trzymanie stóp na siedzisku, niedopuszczalne jest również kładzenie się na deskach stanowiących siedzisko.

Montaż. Montaż ławki może być poprzez przykręcenie do podłoża kotwami lub kołkami odpowiednimi do podłoża. Taka ławka jest wyposażony w stopy z przygotowanymi otworami. Drugi sposób to montaż przez wbetonowanie. Kosz należy wypionować i wypoziomować, w przypadku konieczności podeprzeć do momentu, aż beton stężeje. Po utwardzeniu betonu (czas podany przez producenta), zdjąć podpórki.

Konserwacje i użytkowanie wiat- należy stosować punkty 1 lub 2 tego dokumentu odpowiednie dla zastosowanego materiału. Dodatkowo w celu uniknięcia uszkodzenia powłoki ochronnej elementów drewnianych, ( jeśli to możliwe) zaleca się schowanie ławek do pomieszczeń na okres zimowy. Pomieszczenia w których przechowywane będą ławki powinny być zadaszone i gwarantować utrzymanie temperatury dodatniej w czasie trwania całego okresu zimowego.

-KOSZE

Użytkowanie. Kosz to element małej architektury służący do magazynowania śmieci. Personel który dokonuje opróżniania pojemników powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej przewidzianej przepisami tak, aby do minimum ograniczyć ryzyko zachorowań
i przenoszenia bakterii oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. W celu zwiększenia higieny
i bezpieczeństwa, a także przyspieszenia procesu opróżniania kosza Producent zaleca stosowanie worków na śmieci.

Montaż kosza może być poprzez przykręcenie do podłoża kotwami lub kołkami odpowiednimi do podłoża. Taki kosz jest wyposażony w stopy z przygotowanymi otworami.

Konserwacja. Obudowę zewnętrzną kosza jak i wkład można konserwować poprzez nałożenie na jego powierzchnię warstwy farby odpowiedniej do materiały z którego są wykonane ściany/obudowa. Konserwacja powinna być wykonywana przynajmniej jeden raz w przeciągu 24 miesięcy najlepiej po okresie zimowym.

C). STOJAKI ROWEROWE

-Stojak rowerowy typu U

Stojak U umożliwia zaparkowanie rowerów z obu stron. Umożliwia przypięcie roweru przy pomocy zapinek typu U lock. Przypięcie roweru za ramę lub za koło. Stojak został ocynkowany ogniowo i nie wymaga dodatkowych czynności zabezpieczających. Ocynk ogniowy jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Montaż stojaka U

Przykręcenie do podłoża kotwami lub kołkami odpowiednimi do podłoża. Stojaki U w wersji do przykręcenia do podłoża są wyposażone w stopy z przygotowanymi otworami.

Montaż przez wbetonowanie. Stojak w wersji do wbetonowania ma nogi z zapasem na montaż ok. 30 cm. Należy dopasować rozstaw między stojakami do dostępnej powierzchni. Odstępy powinny wynosić co najmniej 80 cm, zalecany odstęp między stojakami to 100 cm, pozwala bezkolizyjnie parkować rowery.

Stojak montuje się przez osadzenie nóg w betonie. Stojak należy wypionować i wypoziomować, w przypadku konieczności podeprzeć do momentu, aż beton stężeje.

-Stojak rowerowy szeregowy

Umożliwia zaparkowanie obok siebie rowerów. Parkowanie przez wjechanie przednim kołem w przeznaczone do tego miejsce. Stojak stosowany w miejscach, gdzie jest ograniczone miejsce.

Montaż stojaków szeregowych

D). POZOSTAŁE Elementy ruchome, zamki, zawiasy, rygle itp.

Co trzy miesiące należy dokonywać konserwacji elementów ruchomych w tym: zawiasów drzwi, drzwiczek, zamków, rygli itp.

Konserwacja polega na oczyszczeniu np. szczoteczką zamków, zawiasów i innych ruchomych elementów z zabrudzeń i następnie na posmarowaniu smarem wymienionych ruchomych elementów.

Instrukcja montażu, użytkowania i pielęgnacji jest załącznikiem do warunków gwarancji.

Do pobrania:

 INSTRUKCJA MONTAŻU, UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI PRODUKTÓW FHU MEGAANDREA ANDRZEJ TRYBUS

UWAGA: Producent wyrobu dopuszcza zastosowanie innych równoważnych farb i lakierów niż podane do konserwacji w/w produktu przez wykonującego konserwację, jednak nie ponosi odpowiedzialności za trwałość i jakość powłoki ochronnej oraz jakiekolwiek nieprzewidziane konsekwencje.

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja użytkowania i pielęgnacji Honeywell 788011