Podręcznik zastępczy Cisco Cwdm Sfp 1590

Cisco CWDM SFP 1590 jest podręcznikiem zastępczym, który pozwala na optymalizację szerokopasmowej sieci światłowodowej. Podręcznik ten oferuje wyjątkowo elastyczne i kompatybilne rozwiązanie do konfiguracji sieci światłowodowej do celów biznesowych. Podręcznik dostarcza optymalne rozwiązanie dla transmisji danych w sieciach światłowodowych wykorzystujących technologię CWDM. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów i zaawansowanym funkcjom, które dostarcza Cisco CWDM SFP 1590, możesz mieć pewność, że Twoja sieć jest bezpieczna i wydajna.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik zastępczy Cisco Cwdm Sfp 1590

1) Instalowanie modułu SFP-10G-SR


Chociaż szybkości przesyłania danych mogą być takie same, jeden moduł może nie być odpowiedni dla konkretnego gniazda. Dlatego najlepiej wstaw moduł SFP tylko do gniazda SFP.

Dokładnie sprawdź kompatybilność każdego modułu przed podłączeniem go do dowolnego gniazda. W przypadku włożenia niekompatybilnych modułów bez zachowania ostrożności może dojść do awarii systemu. Może to również prowadzić do strat pieniężnych.

Sprawdź konfigurację sieci; podłącz moduły, które są najlepsze dla bieżącej konfiguracji sieci.

Zawsze czyść moduły przed instalacją, czy to moduł SFP, czy moduł SFP +. Zapobiegnie to zanieczyszczeniu układu.

Nie narażaj oczu na sprzęt światłowodowy. Emitują promienie laserowe i podczerwone, które mogą być dla ciebie szkodliwe. Jeśli w ogóle musisz coś zbadać, upewnij się, że źródło światła jest odłączone.

Możesz uszkodzić wyładowanie elektrostatyczne, jeśli nie jest to ostrożne. Aby temu zapobiec, zawsze noś antystatyczny pasek na rękę podczas obsługi urządzenia sieciowego.

2) Wyjmowanie modułu SFP-10G-SR

Nie zawsze dobrze jest wyciągać lub wkładać moduł SFP. Może to źle wpłynąć na żywotność modułu.

jeśli musisz wyjąć moduł optyczny, najpierw wyciągnij pręt. Następnie przez pręt wyjmij moduł optyczny.

Rozwiązywanie problemów z modułami Cisco SFP-10G-SR

Aby zdiagnozować problemy z optyką SR, możesz uzyskać statystyki z interfejsu przeglądarki, CLI (Interfejs wiersza poleceń) lub stacji roboczej SNMP (Simple Network Management Protocol). Najczęstsze problemy z modułem 10GBASE-SR obejmują następujące aspekty:

1 Niska wydajność (lub nadmierne błędy)
Możliwe przyczyny tego problemu mogą wynikać z przekroczenia odległości okablowania lub statystyki portu pokazują nadmierną sekwencję kontroli ramek (FCS), późną kolizję lub błędy wyrównania. Aby rozwiązać ten problem, można zmniejszyć długość kabla do zalecanych odległości i zapoznać się z dokumentacją modułu optyki SR w celu uzyskania wskazówek dotyczących okablowania.

2 Brak łączności
Ten problem jest najprawdopodobniej związany z okablowaniem. Użycie nieprawidłowego lub złego kabla, niewłaściwe okablowanie kabla lub sprawdzenie STP (skrętki ekranowanej) pod kątem możliwych pętli może prawdopodobnie prowadzić do tego problemu. Gdy wystąpi ten problem, należy najpierw sprawdzić, czy styki są odpowiednie do zastosowania kabli, jeśli nie, wystarczy wymienić kabel na sprawdzony dobry kabel, a następnie odczekać 30 sekund, aż dioda LED portu zmieni kolor na zielony.

3 Uszkodzone oprogramowanie
Zasadniczo obejmuje trzy sytuacje:

za. port znajduje się w stanie wyłączonym po błędzie po włożeniu 10GBASE-SR. Najlepszą radą jest użycie oryginalnej optyki Cisco SFP lub w 100% kompatybilnej z Cisco SR (jeśli zdecydujesz się na moduł SFP 10GBASE-SR innej firmy, upewnij się, że Twój dostawca jest pewien).

b. urządzenie nie rozpoznaje modułu SFP-10G-SR. Następnie należy najpierw sprawdzić, czy moduł SFP nie jest zainstalowany do góry nogami, a następnie usunąć moduł SFP, aby sprawdzić, czy moduł nie ma żadnych fizycznych uszkodzeń.

do. nadmierne błędy wykryte w statystykach portów. W takim przypadku można uruchomić narzędzie diagnostyczne karty adaptera i poczekać 30 sekund, aż dioda LED portu zmieni kolor na zielony.

Wniosek
Moduł optyczny Cisco SFP-10G-SR najlepiej nadaje się do zabezpieczania transmisji 10 Gigabit na krótkim zasięgu w sieciach optycznych. Umożliwia wyższą gęstość stelaża, większą przepustowość i łatwość użytkowania. Jeśli masz pod ręką przełącznik Cisco, ale z ograniczonym budżetem na optykę, HTFWDM. COM to mądry wybór. HTF ma na celu zapewnienie kompatybilnego urządzenia nadawczo-odbiorczego, pomaga obniżyć koszty. skontaktuj się z Ivy: sales6@htfwdm. com

Podręcznik zastępczy Cisco Cwdm Sfp 1590

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik zastępczy Cisco Cwdm Sfp 1590

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik zastępczy Cisco Cwdm Sfp 1590