Ustawienie rozpoznawania Emerson Keystone K Lok H1l

Emerson Keystone K Lok H1l to jeden z najnowocześniejszych systemów rozpoznawania dostępnych na rynku. System ten został stworzony przez firmę Emerson Electric i jest w stanie zapewnić wysoką wydajność w zakresie rozpoznawania różnych znaków i znaczników. Jego unikalna technologia pozwala na automatyczne rozpoznanie większości znaków i znaczników dostępnych na rynku. System jest wyposażony w szeroki wybór funkcji, w tym: automatyczny tryb odczytu, szybkie odczytywanie danych, niezawodna technologia skanowania, szybkie wykrywanie błędów, i wiele innych. Emerson Keystone K Lok H1l jest zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkową wydajność i jakość, dzięki czemu może być używany do wielu zastosowań.

Ostatnia aktualizacja: Ustawienie rozpoznawania Emerson Keystone K Lok H1l

Korektor (uqualizer) powinien służyć do korekcji akustyki pokoju. Używając go należy najpierw zrobić pomiar z którego się dowiemy które zakresy częstotliwości są przez pomieszczenie tłumione, a które nie. Tak to przynajmniej wygląda od strony profesjonalnej. W przeszłości korektory (zwłaszcza te wielozakresowe) trafiły pod strzechy właściwie nie wiadomo po co ale z racji tego, że ludzie mało wiedzieli na temat prawidłowego ustawienia kolumn ustawiając je z reguły np. pod sufitem, zaczęli używać korektora, żeby poprawić niedomagania elektroniki, głośników i skompensować idiotyczne ustawienie kolumn. Efektem tego poprawiania są suwaki w literę V i uznanie tego ustawienia za, heh, "wzorzec".

Potem nastała era gotowych ustawień korektorów w mini wieżyczkach i kartach dźwiękowych do PC-ta zależnych od słuchanej muzyki - i tak mamy zupełnie irracjonalne ustawienia korektora do rocka, klasyki, disco, jazzu i czegoś tam jeszcze. Co to ma wspólnego z faktycznym przeznaczeniem korektora? Nic!

Rozumiem, że pokusa podkręcenia basu może być trudna do opanowania ale musimy sobie zdawać sprawę, że przesuwając suwaki odpowiedzialne za zakres basowy (czyli 31, 5Hz, 63Hz i 125Hz) możemy spowodować przesterowanie, które może uszkodzić zarówno głośnik jak i wzmacniacz. Co wysiądzie pierwsze zależy już od elektrycznego dopasowania i parametrów wzmacniacza i głośników. Oczywiście podbijając sopran równie dobrze możemy spalić głośnik wysoko tonowy, który jest znacznie mniej odporny na takie zabiegi, więc jeśli już korzystamy to z rozwagą, pamiętając prostą zasadę - każde dodatkowe 3dB to dwukrotny wzrost głośności danego zakresu w stosunku to tego co było ustawione przed chwilą. 6dB to już 4 razy głośniej.

Najlepiej jednak jest, tak jak pisali już koledzy, zrezygnować z suwaczków całkowicie. Kluczem do solidnego kopnięcia basowego i klarownej góry jest dobra kolumna (+ przemyślane ustawienie) i solidny kawał pieca. Komputer i jego regulacje nie mają z tym zbyt wiele wspólnego.

1. Włączanie funkcji rozpoznawania mowy

 1. Wprowadź termin „Panel sterowania” w polu wyszukiwania na pasku zadań i otwórz tę aplikację.
 2. Wybierz kolejno. Na wyświetlonym ekranie powitalnym kliknij przycisk Dalej.

  Jeśli nie możesz znaleźć pozycji Rozpoznawanie mowy, w przypadku opcji Widok według: wybierz ustawienie Kategoria.

 3. Wybierz odpowiedni typ mikrofonu i kliknij przycisk Dalej.
 4. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi umieszczenia mikrofonu i kliknij przycisk Dalej.
 5. Przeczytaj wyświetlone zdania, postępując zgodnie z instrukcjami ekranowymi, a następnie kliknij przycisk Dalej. Można zwiększyć skuteczność rozpoznawania mowy, mówiąc po mandaryńsku.
 6. Po wyświetleniu komunikatu „Mikrofon został skonfigurowany” kliknij przycisk Dalej.
 7. Funkcja rozpoznawania mowy może uzyskiwać dostęp do dokumentów i wiadomości e-mail w celu zwiększenia skuteczności działania na podstawie używanych słów. Aby zdecydować, czy chcesz zezwolić na dostęp do dokumentów i wiadomości e-mail, wybierz pozycję Włącz sprawdzanie dokumentów (Enable document review) lub Wyłącz sprawdzanie dokumentów (Disable document review). Następnie kliknij przycisk Dalej.
 8. Wybierz tryb aktywacji. Na poniższej ilustracji wybrano ustawienie Użyj trybu ręcznej aktywacji (Use manual activation mode).
 9. Jeśli nie znasz tych poleceń, kliknij przycisk Wyświetl arkusz informacyjny (View Reference Sheet). W programie Microsoft Edge zostanie otwarta strona internetowa z niektórymi poleceniami.
 10. Zaznaczając odpowiednią opcję, zdecyduj, czy chcesz, aby ta funkcja była uruchamiana automatycznie. Kliknij przycisk Dalej.
 11. Kliknij przycisk Uruchom samouczek (Start tutorial), aby otworzyć samouczek wideo firmy Microsoft dotyczący tej funkcji. Po wykonaniu powyższych czynności możesz zacząć korzystać z poleceń głosowych.

2. Konfigurowanie funkcji rozpoznawania mowy

Otwórz Panel sterowania i wybierz kolejno. Możesz teraz skonfigurować mikrofon lub zapoznać się z samouczkiem dotyczącym rozpoznawania mowy.

3. Korzystanie z funkcji rozpoznawania mowy

Po skonfigurowaniu funkcji rozpoznawania mowy można ją uruchomić w dowolnym momencie. Przy użyciu poleceń głosowych można sterować komputerem lub wprowadzać tekst.

Otwórz Panel sterowania i wybierz kolejno. Zostanie wyświetlony panel Rozpoznawanie mowy. Kliknij ikonę mikrofonu po lewej stronie i zacznij mówić. Gdy skończysz, kliknij znak x, aby zamknąć panel.

MSN

Ustawienie rozpoznawania Emerson Keystone K Lok H1l

Bezpośredni link do pobrania Ustawienie rozpoznawania Emerson Keystone K Lok H1l

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ustawienie rozpoznawania Emerson Keystone K Lok H1l